• Прем'єра: Фільм «Іван Сила» розкаже про найсильнішого українця

  • Олена Балакіна | Велика Епоха
    П'ятниця, 4 жовтня 2013 року
 
Пригодницький фільм «Іван Сила» українського виробництва постав перед вітчизняним глядачем 3 жовтня. Режисерами кінострічки стали два актори комедійно-драматичного жанру — українець Віктор Андрієнко та росіянин Ігор Письменний.

Фільм заснований на реальній історії українського богатиря Івана Фірцака, який на початку минулого століття носив звання найсильнішої людини світу! Щоб допомогти своїй родині, Іван поїхав шукати роботу в Європу до Чехословаччини, де влаштувався працювати в цирку. У 1920-х роках про вісімнадцятирічного Івана знала вже вся Прага. Український хлопець став чемпіоном з рукопашного бою та важкої атлетики, і незабаром популярний у той час «Герцферт-цирк» забрав його до себе. У його складі Фірцак з гастролями об'їздив усю Європу, а також побував у США.

Хоча Іван взяв собі сценічне прізвище Сила, світова публіка за його богатирську силу прозвала його ім'ям античного героя Кротона, який прийшов на олімпійський стадіон із биком на плечах. До речі, Іван такий трюк виконував і сам. У 1928 році український важковаговик був визнаний найсильнішою людиною планети.

Але це ще не все — Іван зайняв перше місце на конкурсі краси чоловічого тіла в Парижі, чим привернув до себе ще більшу увагу публіки.

Підкоривши Європу, Фірцак повертається у 1930-х роках до рідного села Білки. Після того, як Закарпаття увійшло до складу СРСР, Іван Сила-Кротон очолив відділення міліції у рідному селі.

Виступивши у 64 країнах світу, Івана Силу запам'ятали як красивого силача, який міг запросто розірвати сталевий ланцюг, зігнути пальцями рук цвяхи, міг лежати на битому склі і утримувати на собі 500 кг ваги, а також тягнути зубами вантажівки і жонглювати важкими предметами.

Фільм «Іван Сила» — це данина пам'яті про легендарного українця, який підкорив усю Європу. У стрічці творці більше приділили уваги особистому житті Івана, його важкого шляху від вантажника до власника звання найсильнішої людини світу, а також про справжнє кохання, яке зміцнювало його душевні сили. Глядач побачить безмежно чисте і добре серце, яке допомагало силачу рухатися по життєвому шляху.

У фільмі ми побачимо не тільки фізичні можливості героя, а й те, як він на особистому прикладі показав, що доброта і чесність людини володіють не меншою силою, і головне в житті — зберегти не тіло, а душу.

Сюжет відмінний, акторський склад теж. Нам залишається сподіватися, що гра акторів, музика, режисерська і операторська роботи викличуть у глядача тільки гордість за вітчизняних виробників, а також за легендарних українців, які прославляли не тільки себе, але і свою країну.

Роль Івана Сили виконав сучасний український силач Дмитро Халаджі, який практично всі трюки у фільмі виконав сам.

Підписатися:

Коментарі