• Фільм «Распутін» з Депардьє вийшов на екрани

  • Олена Балакіна | Велика Епоха
    Неділя, 10 листопада 2013 року
 

Французький актор Жерар Депардьє зіграв таємничу і неоднозначну особистість у російській історії — сибірського цілителя, придворного духівника сім'ї Романових — Григорія Распутіна. Фільм «Распутін» вийшов у прокат 7 листопада.Досить несподіване рішення творців історичного фільму затвердити на роль російського мужика, вихідця з російської глибинки — іноземного актора. Чи зможе навіть такий талант як Жерар Депардьє відчути всю глибину і багатогранність російського духу, передати всю суперечливість такої легендарної особистості як Распутін?

Грою Депардьє автор сценарію і режисер російської версії фільму Іраклій Квірікадзе залишився задоволений.

«Дуже хороший: цікаво, талановито. Власне, де він мені не подобався, я різав. Як скульптор, відтинав усе зайве», — сказав про гру актора Іраклій.

Сам Жерар зізнається, що 15 років мріяв зіграти російського старця і цілителя, і ось мрія його здійснилася. У фільмі Депардьє заговорить голосом російського актора Сергія Гармаша.

Потрібно відзначити, що над картиною працювала ціла плеяда відомих акторів: в ролі останнього російського царя Миколи II — Володимир Машков, імператрицю Олександру Федорівну зіграла французька акторка Фанні Ардан, Філіп Янковський виступив у ролі великого князя Фелікса Юсупова, а Ірина Алфьорова — в ролі його матері. Також варто назвати такі імена, як Ксенія Раппопорт, Ганна Михалкова, Юлія Снігир, Костянтин Хабенський.

Фільм «Распутін» — це кінопродукт спільного виробництва Росії та Франції. Над ним працювало два режисери — француженка Жозе Дайян, яка змонтувала відзнятий матеріал у вигляді чотирьохсерійного телефільму (до речі, ще два роки тому він був показаний у Франції), а також грузин Іраклій Квірікадзе, який зробив фільм «Распутін» ігровим кіно.

Автори картини показали Російську Імперію напередодні Першої світової війни, бунти і народне обурення, яке призвело до краху імперії Романових. Поява в родині імператора сибірського цілителя Распутіна, який вилікував сина Миколи II, а також став духовним наставником царської сім'ї, викликала у наближених до царя заздрість і обурення.

Міфи навколо фігури Распутіна складалися як за його життя, так і після його смерті. Донині немає точного аналізу його особистості, який би ґрунтувався на достовірних документах. Більшовики представляли його всім, як п'яницю та розпусника, а його друзі — як ревного християнина. Григорій Распутін — воістину загадкова особистість, яка стала феноменом в російській історії.

Музику до скороченої і динамічної російської версії «Распутін» написав земляк Іраклія Квірікадзе — Енрі Лолашвілі, який відомий своїми роботами над картинами «Статський радник» і «Ліквідація».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...