• «Олдбой» від американців: чекаємо на розплату

  • Олена Балакіна | Велика Епоха
    Вівторок, 10 грудня 2013 року
 
«Олдбой» — американський римейк однойменного південнокорейського психологічного трилера 2003 року. Авторами заплутаного сюжету з несподіваними переплетеннями та кінцівкою, який ліг в основу фільму, стали японські майстри манги-коміксів Гаронна Цутії і Нобуакі Мінегісі.

Квентін Тарантіно у 2004 році, коли був головою журі п'ятдесят сьомого Канського кінофестивалю, назвав південнокорейський фільм «Олдбой» абсолютним шедевром. Однак, щоб отримати заповітну Золоту пальмову гілку, тоді не вистачило одного голосу.

Можливо, американські творці римейку вирішили виправити такий стан справ і сподіваються, що їхня версія не залишиться без заповітного призу.

Адаптував сценарій під американські реалії Марк Протосевич, але головна сюжетна лінія залишилася попередньою: успішний рекламщик, добряче випивши на дні народження своєї маленької дочки, по дорозі додому починає бешкетувати і потрапляє до відділку. Забрати його викликається вірний шкільний друг. Однак за містичного збігу обставин п'яний хуліган зникає з відділку.

Прокидається чоловік у невідомій кімнаті з фотошпалерами замість вікна. Розуміючи, що його заточили невідомо хто і незрозуміло навіщо, він марно намагається втекти. У кімнаті, проте, є телевізор, який стає єдиним його співрозмовником і джерелом інформації. Завдяки йому головний герой дізнається, що його дружину вбили й усі знайдені докази вказують на нього.

У повній самоті, в розпачі, в самопоглинальних почуттях помсти йшли роки ув'язнення, і чоловік від безвиході періодично намагається покінчити з собою. І так пройшло близько двадцяти років. Але термін ув'язнення закінчився і його з телефоном і пачкою грошей у кишені залишили за містом у валізі.

Тепер для нього єдино важливим завданням у житті стає з'ясувати, хто і навіщо зробив з ним таке. Проте варто відзначити, що кінцева частина фільму не буде схожа на типовий екшн із цілком передбачливим кінцем. — Це цікава частина сюжету з несподіваними поворотами, де розкривається зв'язок героя і лиходія. Іноді одна помилка може поламати життя багатьом. І не важливо скільки минуло часу — розплата обов'язково настане. Не забувайте, що ця історія — творіння японських письменників, які, безсумнівно, вклали в неї азіатський погляд на життя і свою самобутню філософію.

Роль головного героя зіграв Джош Бролін, якому компанію склали Елізабет Олсен, Шарлто Коплі, Семюел Л. Джексон та інші. Прем'єра в Україні запланована на 5 грудня.

Підписатися:

Коментарі