• Фільм «Голодні ігри: У вогні» — як вижити у майбутньому

  • Олена Балакіна | Велика Епоха
    Понеділок, 25 листопада 2013 року
 
На широкі екрани виходить сіквел фільму «Голодні ігри» 2012 року — «Голодні ігри: У вогні». Прем'єру заплановано на 21 листопада.

Фільм «Голодні ігри: У вогні» став екранізацією другої частини трилогії «Голодних ігор» американської письменниці Сюзанни Коллінз. За досить короткий час її роман про кохання дівчини і юнака, які волею долі стали учасниками жорстокого змагання не на життя, а на смерть, став бестселером у США.

Екранізація трилогії викликала всеамериканський ажіотаж серед шанувальників роману. Прем'єру першої частини на вулицях Манхеттену на Таймс-сквер, де проходив показ, зустрічали натовпи шанувальників «Голодних ігор». Поліцейським навіть довелося перекрити центральні вулиці ділової столиці заради безпеки людей. У порівнянні з таким резонансом у США, який можна порівняти хіба що з реакцією американської публіки на очікувані прем'єри пригодницьких історій про Індіану Джонса, український глядач зустрів фільм «Голодні ігри» досить спокійно.

Дія розгортається у далекому 2358 році, коли вільне американське суспільство перетвориться на тоталітарне, і заколоти проти всевладного Капітолію спалахнуть по всій країні. У цей час, щоб втихомирити і покарати бунтівників, правителі щорічно влаштовують всенародну лотерею під назвою «Жнива». Шляхом жеребкування відбирають дівчат і юнаків не старших ніж 18 років, серед яких влаштовуються жорстокі змагання — «Голодні ігри», де живим залишається тільки один — переможець.

Так юна Кітнісс Евердін, щоб замінити свою молодшу сестру, на яку впав жереб, потрапила на жорстокі ігри. Тут, серед своїх суперників, вона зустріла Піта Мелларка, який був давно таємно закоханий у Кітнісс. Після битв, переслідувань, смертей учасників живими залишилися лише двоє — Кітнісс та Піт. Володар Капітолію під оплески натовпу дарують їм обом життя і свободу. Проте у другій частині трилогії особисте щастя закоханої пари знову опиняється під загрозою — тоталітарна влада не допустить любові натовпу до простих людей, а особливо до заколотників, що вижили — вона вирішує знову відправити Кітнісс і Піта брати участь в «Голодних іграх», щоб цього разу з них ніхто не повернувся живим.

Чи зворушить з другого разу історія про кохання Кітнісс Евердін і Піта Мелларка українського глядача, поки що залишається питанням. Зараз ясно одне — роман «Голодні ігри» Сюзанни Коллінз впевнено й далі збільшує кількість своїх читачів серед молоді, а отже і кіноаудиторії теж.

Режисером другої частини трилогії став Френсіс Лоуренс. Головну жіночу роль виконала двадцятитрирічна американська акторка Дженніфер Лоуренс, чоловічу — актор кіно і телевізійних серіалів Джош Хатчерсон.

Підписатися:

Коментарі