• Нове кіно з Кіану Рівзом «47 ронін»: японська легенда

  • Олена Балакіна | Велика Епоха
    Понеділок, 6 січня 2014 року
 
На екрани країни виходить голлівудська версія екранізації давньої японської легенди про доблесних самураїв «47 ронін». Прем'єру заплановано на 1 січня 2014 року.

Голлівуд, здається, ніяк не може «перехворіти» кіноепопеї про Володаря персня і Хоббітів — в будь-якій історії ввижаються фантастичні демони, оркоподібні монстри, тролі, армії темряви і т.д. І вже не важливо, над чим працюють зараз голлівудські сценаристи, хоч навіть перед ними лежить давня японська легенда про самураїв.

Ну і що? У Голлівуду свій рецепт успішних прокатів. Основні інгредієнти — це захоплюючі битви, фантазійні пейзажі, різноманіття монстрів і спецефектів для пікантності, все це за змістом постаратися нанизати на вічну тему боротьби добра і зла, а також запросити пару популярних акторів і «вуаля» — успішний прокат екшна забезпечений!

Фільм «47 ронін» по-голлівудськи — це все той же толкінівський сюжет, тільки з елементами японської культури. Хоча в основі історії лежить японський народний переказ, що оповідає про сорок сім колишніх самураїв, які вирішили помститися чиновнику за смерть свого пана, незважаючи на те, що за це вони повинні були розплатитися своїми життями. Втіливши в реальність свій план, їм було дозволено здійснити священний обряд ритуального самогубства, як і годиться справжнім самураям. Їх могили стали місцем поклоніння, а одяг досі зберігається у японських ченців. Серед японців ця легенда-бувальщина відома під назвою «Помста Ако» або «Сорок сім ронін».

Запросивши на головну роль у фільмі «47 ронін» Кіану Рівза, не можна було не написати під нього сценарій. Як мінімум потрібно було виправдати появу в японській легенді білого воїна. Кіану зіграв героя на ім'я Кай — сина англійського матроса і японської селянки. У дитинстві в зачарованому лісі хлопчика знайшли демони, які виростили Кая і навчили бойовому мистецтву.

Пізніше він втік від своїх господарів і виявився при дворі доблесного володаря Асано, де його охрестили людиною-напівкровкою. Зустрівши одного разу красуню-дочку володаря, Кай закохується в дівчину і надалі вирішує примкнути до доблесних ронінів, щоб помститися за смерть Асано, а також врятувати кохану від феодала, який вподобав її. Сюжет був змінений практично повністю, додалися вже всім знайомі і трохи набридлі за останній час тролі, монстри, люди-духи та інша нечисть. Але, як відомо, у кожного товару є свій покупець.

«47 ронін» — це дебютна робота молодого режисера Карла Рінша. Над адаптацією сценарію працювали Хуссейн Аміні («Драйв») і Кріс Морган («Форсаж 6»).

Підписатися:

Коментарі