• «Філомена»: роки у пошуках сина, якого відібрали при народженні

  • Олена Балакіна | Велика Епоха
    Субота, 22 лютого 2014 року
 

Фільм про трагічну жіночу долю, про помилку в молодості, яка вплинула на все життя не тільки жінки, але і її дитини. Драматична стрічка «Філомена» від англійського режисера Стівена Фрірза незабаром з'явиться у прокаті.

Філомена дослівно перекладається, як Дитина світла. Таке ім'я носила 12-річна дівчинка, яку жорстоко катував, а потім стратив імператор Діоклетіан — безжалісний переслідувач християн за те, що та відмовилася стати його дружиною. У 1837 році Папа Григорій XVI канонізував мученицю Філомену до ряду святих.

Героїня фільму Стівена Фрірза також носить це ім'я. У молодості ірландка Філомена, коли вона була ще неповнолітньою, народила хлопчика. Люди відразу, охрестивши її «блудницею», заточили дівчину в монастир для «перевиховання». Хлопчика ж усиновила одна американська сім'я.

У монастирі Філомена зазнавала численних знущань та принижень, її життя було схоже на пекло. Не витримавши таких випробувань, їй залишалося лише одне — втекти. П'ятдесят років Філомена намагалася знайти свого сина. Знайомство з досвідченим журналістом Мартіном Сіксмітом зіграло величезну роль у пошуках хлопчика. Удвох вони вирушили до Америки, де і відшукали рідну кров Філомени.

Хлопчик отримав гарну освіту, зробив собі успішну кар'єру, навіть став впливовим співробітником президентської адміністрації Рейгана і Буша. Але всі його плани, надії і мрії зруйнувала нещадна хвороба — СНІД.

В основу сценарію до фільму лягла книга політичного журналіста Мартіна Сіксміта — «Втрачена дитина Філомени Лі».

У ролі Мартіна Сіксміта знявся актор Стів Куган, а роль Філомени дісталася Джуді Денч.

Стрічка вже отримала 17 призів на різних міжнародних кінофестивалях. Фільм «Філомена» був висунутий на здобуття премії «Золотий глобус» у трьох категоріях, а також у чотирьох категоріях на премію «Оскар», одна з яких — «Кращий фільм року».Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...