• Цікава прем'єра: «Вій»

  • Олена Балакіна | Велика Епоха
    Неділя, 2 лютого 2014 року
 

Незабаром в українському прокаті з'явиться один із найбільш очікуваних фільмів 2014 року — спільна стрічка Німеччини, Великобританії, Чехії, України та Росії «Вій». Подивитися сучасну інтерпретацію гоголівської повісті можемо вже 30 січня.

Після прем'єри радянського фільму «Вій» у 1967 році, де головні ролі зіграли Леонід Куравльов і Наталія Варлей, а також після того, як під час інтерв'ю Наталія Варлей пов'язала свої життєві невдачі з роллю панночки-відьми, жоден не наважився взятися знімати свою інтерпретацію твору.

Однак 7 років тому почалася підготовка до зйомок містичної повісті з використанням всіх доступних сучасних технологій та спецефектів. Сценарій був перероблений і в ньому з'явилися нові герої — сюжет побудований навколо подорожі картографа Джонатана Гріна, який, побувавши в Трансільванії, долає Карпатські гори і опиняється у маленькому козацькому селі.

Саме тут, на українських землях, мандрівник зустрічає найстрашніших і демонічних створінь, яких тільки здатні були вигадати російські сценаристи.

Потрібно відзначити високий професіоналізм художників-постановників, які для зйомок збудували ціле українське село з усіма старовинними атрибутами. Декорації зводилися більше 6 місяців, було побудовано понад двадцяти будинків, куди увійшла також сторожова вишка і старовинна дерев'яна церква.

Режисером фільму став Олег Степченко, який працював над такими російськими кінострічками, як «Чоловічий сезон: Оксамитова революція» (2005) і «Збирай вудки» (2004).

Роль картографа Джонатана Гріна зіграв британський актор Джейсон Флемінг. Це не єдиний іноземний актор у стрічці — в картині «Вій» також знялися Чарльз Денс і Ерлін Бентлі. У ролі Фоми виступив російський актор Олексій Чадов, компанію йому в акторському складі від російської сторони склали Андрій Смоляков, Ніна Русланова, Агнія Дітковскіте та інші. Також у фільмі встиг знятися Валерій Золотухін.

Чи виправдається семирічна робота над містичним трилером і як складеться подальша доля молодих російських акторів, які вкрай забобонні в темах похорону і магії, поки можемо тільки здогадуватися.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...