• Які будівлі вже захопили протестувальники

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Вівторок, 28 січня 2014 року
Не рахуючи Будинок профспілок на Майдані Незалежності у столиці, який є штабом протестного руху, у Києві у розпорядженні активістів перебувають 7 адміністративних будівель, повідомляє «Сегодня».

Український дім, вул. Хрещатик, 2


Протестувальники захопили приміщення Українського дому після того, як у будівлю стягнули працівників силових структур — вони зайшли з бокового входу з боку Володимирської гірки. Втім, сутичок з протестувальниками вдалось уникнути. Бійці покинули будівлю — нібито за наказом В.Захарченка — мирно, через живий коридор, який утворили мітингувальники. Наразі в Українському домі розташований пункт обігріву та буфет.

Міністерство аграрної політики та продовольства, вул. Хрещатик, 2


Будівля Міністерства аграрної політики і продовольства була захоплена також активістами «Спільної справи» 24 січня. Спочатку до відомства пускали тільки його працівників. Наразі у приміщення працює пункт обігріву. Тут можна переночувати, планують також облаштувати кухню та медичний пункт.

Жовтневий палац, вул. Інститутська, 1


У Жовтневому палаці з 2 грудня працює ще один штаб протестного руху (інший розміщений в будинку профспілок). Спроби силовиків відвоювати приміщення виявились марними.

КМДА, вул. Хрещатик, 36


Будівля КМДА була зайнята протестувальниками 1 грудня 2013 року, і їм вдалось відстояти її у сутичках із «Беркутом». Наразі у будівлі працює пункт обігріву та нічліжка.

Парламентська бібліотека, вул. Грушевського, 1


У приміщенні парламентської бібліотеки працює пункт медиків-волонтерів. Лікарі в ньому чергують цілодобово. У час, коли сутичок із силовиками немає, медики кажуть, що найпоширенішим захворюванням є застуда.

Міністерство юстиції на Городецького, 13


Будівлю Міністерства юстиції зайняли активісти руху «Спільна справа» увечері 26 січня. На першому поверсі постраждали вікна — наразі вони забарикадовані старими меблями, скло вибите. Втім, працівників відомства обіцяють пускати на свої робочі місця без перешкод.

Віталій Кличко закликав активістів руху звільнити будівлю, проте вони відмовились. Навколо міністерства побудували барикади.

Міністр юстиції заявила, що якщо приміщення підконтрольного їй відомства не будуть звільнені, вона звернеться до РНБО з питанням про ведення у країні надзвичайного стану. МВС почало кримінальне провадження по факту захоплення державних будівель.

Крім того, раніше активістами «Спільної справи» була зайнята будівля Міністерства енергетики та вугільної промисловості по вулиці Хрещатик, 30, але її покинули за кілька годин після переговорів голови руху з Міністром енергетики Едуардом Ставицьким.
Підписатися:

Коментарі