• Більшість українців не підтримують войовничість

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    Субота, 25 січня 2014 року

Масові сутички на вулиці Грушевського українці не підтримують.

Такі дані оприлюднив Володимир Іщенко, керівник проекту Центру дослідження суспільства, оприлюднюючи результати соцопитування, що провів Фонд «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва».

Він сказав, що хвиля насильства, що пройшлася деякими районами Києва, населення України не підтримує, про що свідчать дані проведеного соціального опитування.

За його словами, для протестної активності в Україні насильницькі дії не характерні. Іщенко відзначив, що з січня по жовтень 2013 року кількість насильницьких протестів становила тільки 7%, тоді як у попередні роки відсоток був ще нижчим. На його думку, незабаром рівень насильства в Україні спаде і більшість акцій протесту знов набудуть мирного характеру.

Соціолог вважає, що насилля було викликане тим, що опозиція виявилася неспроможною зробити якісь активні дії. «Люди прагнули дії, але був застій. От ультраправі і почали діяти, й до них приєдналися майданівці, що розчарувалися в опозиції, яка «товче в ступі воду», — відзначив Володимир Іщенко.

Між тим, Ірина Бекешкіна, директор Фонду «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» вважає, що насилля, в першу чергу, спричинило обурення законами, що були прийняті в Раді у четвер. Вона вважає, що важливо сідати за стіл переговорів, і чим раніше, тим краще, щоб уникнути подальшого кровопролиття.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...