• Влада згодна не публікувати «драконівські» закони — нардеп

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    Понеділок, 20 січня 2014 року

Скандальні закони, прийняті Верховною Радою 16 січня, влада попередньо погодилася не публікувати. Про це повідомив депутат фракції «Батьківщина» Андрій Павловський.

Павловський сказав, що опозиція буде брати участь в переговорах з Президентом України Віктором Януковичем за умови, якщо «драконівські закони» про цензуру і переслідування будуть скасовані, і додав, що попередньо влада дала згоду не друкувати ці закони, пише «РБК- Україна». Це означатиме, що вони не набудуть чинності.

Нагадаємо, засідання Верховної Ради 16 січня викликало великий політичний скандал. Того дня опозиція блокувала трибуну і президіум, тому провладна більшість — регіонали, комуністи і позафракційні депутати — прийняли ряд скандальних законів без обговорення і електронного голосування, шляхом простого підняття рук.

Зокрема, поправки до закону про «Про судоустрій і статус суддів» формально покликані захистити суддів, але його положення роблять законодавство в різних сферах України жорсткішим — від проведення мирних зібрань до придбання SIM-карт для мобільних телефонів.

Крім цього, прийняті закони дозволяють на підставі висновку експертів обмежити доступ користувачів до інтернет-сайтів, вводять кримінальну відповідальність за «екстремістську діяльність», наклеп і осквернення або руйнування військових пам'ятників.

17 січня Віктор Янукович підписав закони, які були прийняті в Раді 16 січня. На 20 січня призначені переговори між владою і опозицією з метою вирішити політичну кризу.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...