• В Україні стане легше блокувати сайти із «забороненою інформацією»?

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Неділя, 19 січня 2014 року

Одним із прийнятих вчора у Верховній Раді законопроектів дозволяється блокувати портали, які містять інформацію, розповсюдження якої є незаконним. Блокувати доступ до ресурсу зможуть на основі висновку компетентних осіб.

Повноваження блокувати сайти отримала Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері зв’язку та інформатизації (НКРЗІ). Рішення про обмеження доступу до інформаційного ресурсу можна оскаржити в суді.

Із пояснювальної записки до законопроекту №3879, який прийняла Верховна Рада, зрозуміло, що моніторитись можуть і соціальні мережі.

«Все частіше лунають заклики до нетерпимості, ворожнечі, ненависті та насильницької зміни влади і конституційного ладу. Нерідко під виглядом самоорганізації громадян Інтернет використовується для маніпулювання ззовні, в результаті чого відбувається суттєве зростання конфліктності, жорстокості, безжальності та насильства серед населення», — пишуть автори скандального законопроекту Вадим Колесніченко та Володимир Олійник.

Прийнятий закон також зобов’язує провайдерів обмежувати доступ до ресурсів, що поширюють незаконну інформацію за рішенням комісії. Раніше обмежити доступ до ресурсу можна було тільки за рішенням суду.

Крім того, ті оператори, які використовують телекомунікаційні мережі, повинні будуть за власний кошт купувати і встановлювати на своїх мережах необхідне для здійснення оперативно-розшукових заходів обладнання.

Ще одним нововведенням стала вимога для провайдерів отримувати ліцензію, тоді як раніше вони тільки вносились до реєстру НКРЗІ.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...