• Пенсійний фонд зможе брати банківські кредити

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    Четвер, 23 січня 2014 року

Бюджет України на 2014 рік ввів норму, яка дозволяє Пенсійному фонду країни користуватися банківськими кредитами, повідомляє InvestBag.

Ринок кредитів буде відкритим для Пенсійного фонду в разі, коли необхідно покрити тимчасові касові розриви за рахунок коштів, виданих банками.

Відзначимо, заступник керівника Пенсійного фонду Валентина Никитенко повідомила, що у її відомства дефіцит цього року передбачається зберегти на рівні 2013 року — тобто майже 22 мільярди гривень (21,763 млрд грн). Перекрити цей дефіцит планують за рахунок грошей Державного бюджету.

Всього з бюджету в 2014 року планується направити Пенсійному фонду 87,4 млрд грн, з них 65,3 млрд грн — це дотація на виплату пенсій і надбавок, а 22 млрд грн — покриття дефіциту коштів, повідомляє LB.ua.

За інформацією Никитенко, на початок 2014 року загальна заборгованість Пенсійного фонду за казначейськими позиками, які були залучені для покриття тимчасових касових розривів, пов'язаних з пенсійними виплатами, становила близько 49 мільярда гривень. Торік ПФ залучив подібних позик на суму 37,3 млрд грн, а повернув 37 млрд грн.

Водночас, вона зазначила, що на сьогоднішній день на виконанні в органах державної виконавчої служби перебуває близько 53 тисяч судових рішень, які передбачають стягнення коштів на користь Пенсійного фонду на суму 4,1 млрд грн. 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...