• Коморовський обговорив ситуацію в Україні з Януковичем та Кличком

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    П'ятниця, 24 січня 2014 року

Президент Польщі Броніслав Коморовський обговорив зіткнення в Україні з українським президентом Віктором Януковичем, главою «УДАРу» Віталієм Кличком і президентом Європейської ради Ван Ромпеєм.

«У розмові з Віктором Януковичем я застеріг його від наслідків ескалації конфлікту... Жертви і пролита кров завжди набагато більше тягарем лягають на владу, ніж на безпосередніх виконавців, а жертви смертей конфлікту, в свою чергу, завжди об'єднують і одночасно радикалізують друзів загиблих і постраждалих», ― заявив Коморовський в інтерв'ю польським ЗМІ, пише «Укрінформ».

У спілкуванні з Ван Ромпеєм, Януковичем і Кличко польський президент застеріг українського главу держави про загрозу введення санкцій. Він зазначив, що вони «висять на волосині» і можуть бути застосовані в будь-який момент.

Водночас польський лідер висловив переконання, що українській владі необхідно зберегти курс на євроінтеграцію та готовність підписати Угоду про асоціацію на конкретних умовах.

«Ми розуміємо, що Україна знаходиться в складній економічній ситуації. І можливість вирішення економічних проблем у країні бачимо в проведенні внутрішніх реформ за підтримки західного світу», ― зазначив Коморовський.

Він також згадав про безвізову перспективу для українських громадян.

Відзначимо, провести діалог з Віктором Януковичем також хоче високий представник ЄС із зовнішніх справ та політики безпеки Кетрін Ештон. Вона разом з делегацією Європарламенту має намір відвідати Київ наступного тижня (28―30 січня), щоб вплинути на врегулювання збройного конфлікту в Україні шляхом дипломатичних переговорів.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...