• Прем'єра про Мері Поппінс від Діснею: «Порятунок містера Бенкса»

  • Олена Балакіна | Велика Епоха
    Неділя, 5 січня 2014 року
 
Уолт Дісней колись пообіцяв дочкам, що обов'язково екранізує казку англійської письменниці Памели Ліндон Треверс про мудру і стриману няню Мері Поппінс. Що Уолту довелося пережити, щоб усе-таки дотриматися свого слова, українські глядачі побачать 2 січня.

Уолт Дісней почав вирішувати питання про передання авторських прав студії Walt Disney для зйомки фільму про Мері Поппінс з письменницею Памелою у 1938 році. Однак тоді ще ніхто не знав, що на отримання заповітного документу знадобиться 20 років! Памела Треверс виявилася невідступною у своїх принципах і упередженою щодо американського бачення її казкової героїні.

Памелі весь час здавалося, що Мері Поппінс буде представлена глядачам не в тому образі, що діалоги не відповідатимуть першоджерелам і спотворюватимуть зміст тощо. Що тільки не робив Уолт, щоб завоювати її прихильність: художники намалювали безліч ескізів, композитори написали чудову музику, поети — вірші, але ніщо не могло переконати незговірливу англійку.

І у письменниці були на те причини. Адже казка про Мері Поппінс — це не просто красиві слова на папері, для Памели — це частина її особистого життя, її дитинство і спогади про дім. Якось у своєму інтерв'ю Треверс зізналася: «Якщо вас цікавлять автобіографічні факти, — „Мері Поппінс“ — історія мого життя».

Так ким же була Мері Поппінс для ще зовсім юної Памели? У Мері є цілком реальний прототип — одна з домробітниць у сім'ї Треверс. Ось що згадувала сама Памела:

«У Белли — або її звали Бертою? — Була парасолька з ручкою у вигляді голови папуги. Мене це зачаровувало. По вихідних, на прогулянці, вона заплутувалася у рюшах сукні — як мені тоді здавалося, вона була набагато елегантнішою, ніж моя матір, — а після повернення ретельно упаковувалася в обгортковий папір, в той час як вона розповідала нам фантастичні історії про те, що вона робила і бачила. Ні, не те щоб розповідала — Белла робила краще: вона натякала. «Ах, — говорила вона з видом Кассандри, — якби ви тільки знали, що сталося з дівером моєї кузини! «Але у відповідь на наші благання продовжувати Белла напускала на себе загадковий вигляд і запевняла, що історія зовсім невимовна, у всякому разі не для дитячих вух... Те, про що вона не розповідала, завжди було значнішим, цікавішим, ніж життя».

Уолт Дісней умовив Памелу приїхати до нього в Лос-Анджелес для переговорів про передання авторських прав. Почалися нескінченні перельоти, дзвінки, мільйони листів один одному, проте безрезультатно. Вже практично зневірившись, Уолт впав у ностальгічні спогади, розповідав Памелі про своє дитинство... і тут письменниця побачила перед собою зовсім іншу людину — Треверс дала згоду на екранізацію фільму!

У 1964 році картина «Мері Поппінс» побачила світ. Вона була номінована на премію «Оскар» у 13 номінаціях, з яких отримала 5!

Один із головних героїв фільму 2013 містер Бенкс також має свій прототип — це батько Памели — Треверс Гофф, який був банкіром. Саме йому на допомогу приходить вигадана няня.

Уолта Діснея зіграв оскароносний Том Хенкс, Памелу Треверс — актриса Емма Томпсон, яка, відмовившись від перуки, дозволила собі зробити хімію для більшої схожості зі своєю героїнею. А Тому Хенксу довелося відростити власні вусики, щоб більше бути схожим на Уолта Діснея.

Режисером став Джон Лі Хенкок.

Підписатися:

Коментарі