• Одеських церковників звинувачують у знищенні археологічних пам’яток

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Вівторок, 18 лютого 2014 року

В Одесі представники місцевої Української православної церкви зруйнували фундамент історичного храму Всіх Святих у Преображенському парку, зведеного в 1820 році.

Про це повідомив на своїй сторінці на Facebook краєзнавець Олег Губарь.

«Даний храм ― один з перших в Одесі. Ми отримали цей видатний пам'ятник завдяки величезним зусиллям небайдужих городян. Це священне місце треба було лише трохи упорядкувати. Але сьогодні святі камені викорчувані екскаватором, всі до одного. Спілкуючись з дослідниками, я вжахнувся інформації, яку вони повідомили мені: тут заплановане будівництво новоробу. Немає слів», ― пише Губарь.

Нарікаючи на церковників, він зазначив, що в ході «варварського риття» були потривожені поховання служителів цвинтарної церкви, розташовані по сусідству. За його припущеннями, могли постраждати і останки першого настоятеля Симеона Пасхалова.

На місце події поїхав кореспондент місцевої газети «Думська»,  який підтвердив слова Губаря. Дійсно, на місці археологічної пам'ятки зяяв котлован. Настоятель розташованого поруч храму св. Димитрія Солунського підтвердив журналістам, що старий фундамент був зруйнований за ініціативою єпархії.

«Ми плануємо відтворити на його місці церкву Всіх Святих. Але на старому фундаменті це було зробити неможливо, тому що дуже сильно піднявся рівень підґрунтових вод і необхідно забивати палі. Крім того, фундамент старого храму був зроблений з черепашнику і за довгі роки прийшов у непридатність. Він розсипався в руках як пісок. Тому ми отримали благословення митрополита Агафангела на те, щоб вилучити старий фундамент із землі і в підвальному приміщенні храму відтворити частину історичної стіни», ― заявив священик.

Він також запевнив, що нова будівля буде точною копією храму Всіх Святих, знищеного з часів Сталіна.

Що стосується останків священнослужителів, які виявили при ритті котловану, то їх церковники ексгумували і передали на зберігання до храму Дмитра Солунського, де помістять у спеціальні ніші.

Читайте також: 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...