Понеділок, Лип 26, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Тренд на віддалену роботу: минуле та майбутнє фрілансу

Четвер, 6 травня 2021 року

Інтерес до віддаленої роботи сьогодні тримається в тренді. Держава у смартфоні, онлайн-магазини і аптеки, дистанційне навчання та ринок віддаленої роботи стали звичними явищами. Бізнес все частіше шукає спеціалістів або компанії на ринку віддаленої роботи, бо в мережі легко відстежити репутацію завдяки відгукам клієнтів. Агенство інтернет-маркетингу iPapus Agency завдяки широкому переліку послуг для оптимізації бізнесу має багато позитивних відгуків, які виступають не тільки в якості реклами агентства, але й стимулюють розвиватись далі.

віддалена робота

Попит на віддалену роботу зростає, ринок фрілансу змінюється, а роботу з дому вже сприймають як повноцінну зайнятість. Сьогодні працюючи на фрілансі можна гарно заробляти, а також професійно розвиватись та постійно вчитись новому.

Як змінювався ринок віддаленої роботи?

Перші онлайн-платформи для пошуку віддаленої роботи з’явились у США в 90-х роках. В 1990-2000-х роках ринок послуг фрілансерів почав активно розвиватись в країнах Західної Європи. Сьогодні знайти віддалену роботу можна не лише на біржах, а й на інших ресурсах. Знайти роботу або потрібного спеціаліста тепер можна через сайти пошуку роботи, посередників, власні сайти або сторінки в соціальних мережах. Популярністю користуються також інтернет-агентства, що надають широкий спектр послуг на віддаленій основі.

робота онлайн

Віддалена робота сьогодні: зміни і виклики

Фріланс кілька років тому сприймали як підробіток або тимчасову роботу для домогосподарок та студентів. Сьогодні віддалена робота здатна виступати основним джерелом доходу, але для отримання результату потрібно працювати не менше ніж в офісі.

Проведенні у минулому десятилітті дослідження показали, що серед спеціалістів, що обрали віддалену роботу 85% мають вищу освіту.

В умовах карантину і локдауну багато офісних працівників перейшли працювати в домашні умови, а роботодавці почали шукати нові методи роботи: від zoom-конференцій до постановки завдань на відстані завдяки електронним застосункам. Виявилось, що контролювати стан виконання завдань працівником можна навіть завдяки додатку у смартфоні.

віддалена робота

Робота на фрілансі має свої плюси і мінуси на які варто зважити вирішивши змінити сферу зайнятості:

Плюси віддаленої роботи:

  • Гнучкий графік. Фрілансер може обрати кращий для себе час роботи. Всі люди різні, тому продуктивність протягом дня не у всіх однакова. Жайворонкам краще працюється зранку, а совам в другій половині дня.

  • Автономія. Над фрілансером не стоїть босс і не потрібно дотримуватись корпоративної культури.

  • Можливості для росту. ІТ-індустрія швидко розвивається і отримувати максимальний заробіток можуть ті спеціалісти, що можуть швидко адаптуватись до змін.

  • Заробіток не обмежується. Заробіток фрілансера залежить тільки від фрілансера. Дохід на віддаленій роботі залежить не так від кількості витрачених годин як від якості виконаної роботи.

робота онлайн

 Мінуси віддаленої роботи

  • Соціальна дистанція. Фрілансерам не вистачає спілкування. Працюючи вдома основним колом співрозмовників стає сім’я. Цей недолік легко виправляється. Варто лише знайти хобі поза домом, зайнятися волонтерською чи громадською діяльністю, а у вільний час зустрічатися з друзями і заводити нові знайомства.

  • Ненормований робочий день. Зворотна сторона медалі при гнучкому графіку. Часто фрілансери працюють тоді коли всі відпочивають. Останнє особливо стосується тих хто поєднує сімейні обов’язки з роботою. Для фрілансера одне з найцінніших умінь - концентрація, адже при зосередженні роботі можна встигнути набагато більше за однаковий проміжок часу.

  • Нестабільний дохід. Заробіток на віддаленій роботі може бути різним в залежності від замовлених проектів. Це не робота на ставку.

  • Відсутність державних гарантій та соціального пакету. Фріланс в Україні як вид зайнятості досі не закріплений законодавчо. Деякі фрілансери відкривають ФОП, інші працюють в тіні. Тому підтримка від держави наразі практично відсутня.

Завдяки появі молодих фахівців у ІТ-індустрії, карантину, економічній доцільності роботи з дому - ринок фрілансу зростає і вдосконалюється. Замовники шукають якісні послуги, а фрілансери нові можливості, тому попит регулює пропозицію і навпаки. Особливу роль на ринку віддаленої роботи займають агентства інтернет-маркетингу. Агенство iPapus Agency вирізняється особливим підходом до кожного клієнта, комплексними кейсами та широким спектром індивідуальних послуг для оптимізації та просування бізнесу.

Кейси iPapus Agency за посиланням: https://ipapus.com/portfolio-categories/ 

Comments   

загрузка...