Четвер, Тра 13, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Чи варто користуватися зимовою гумою в літній період?

П'ятниця, 23 квітня 2021 року

Авто водії часто мають сумніви щодо купівлі двох комплектів коліс. Завжди хочеться заощадити. Питання використання зимових шин спекотним літом залишається відкритим. Немає жодних законів, тим паче штрафних санкцій, згідно належної експлуатації коліс відносно пори року. Кожна людина робить це на свій розсуд. Розглянемо з технічної точки зору який вплив від застосування невідповідних погодним умовам автопокришок.

радянський автопром на льоду, ланцюги на шини

Погляди та рекомендації спеціалістів

Фахівці наголошують, що гонитва за економією в обслуговуванні автотранспорту навпаки сприятиме збільшенню витрат. При температурі більше нуля зимова гума м’якшає та зчеплення з дорогою помітно зменшується. За таких умов рульове управління стає млявим, водій помічає труднощі в набиранні швидкості, гальмівний шлях збільшується. Такі явища зумовлюють необхідність роботи двигуна з максимальною потужністю, що супроводжує ріст витрати палива.

Влітку їздити на зимовій гумі не завжди безпечно. В умовах від’ємної температури повітря покришка твердне, склад літньої резини значно відрізняється. Головне – забезпечення якісного зціплення поверхні зі слизьким дорожнім покриттям. Збільшення температури до +10 ͦС впливає на розм’якшення шини тому вона може розірватися навіть від невеличкого камінця. Якщо автовласники відмовляються міняти гуму в майстернях, вони можуть зробити це самостійно. Що для цього потрібно?:

  • фізична сила;
  • наявність гаража;
  • вміння та навички;
  • відповідні інструменти.

стелажі для шин в СТО, склад шин

Якщо гараж не відрізняється від майстерні, обладнаний металевими стелажами як в СТО. В розпорядженні автовласника є відповідні устаткування та приладдя. Чому не міняти гуму самостійно? Важливо перед зміною перевірити всі колеса на відсутність пошкоджень. Для таких цілей авто майстерні надають перевагу металевим ваннам, спеціальних розмірів та помірною функціональністю.

Де варто тримати колеса?

Сучасні авто майстерні обладнані металевими шафами, які відрізняються достатньою місткістю та практичністю. Стелажі в СТО призначені для зберігання інструментів, деталей, коліс, не загромаджуючи при цьому приміщення. Тримати гуму для авто можна в гаражі, якщо вдало розмежувати простір, то можливо організувати ефективну діяльність. Особливим попитом користуються шафи для зберігання шин. При необхідності «законсервувати» гуму без дисків, її укладання одне на одну не можливе. Це сприятиме деформації коліс, які знаходяться внизу стопки й підлягають навантаженню. Розроблено декілька варіантів укладання покришок:

  • багаторівневі конструктивні стелажі;
  • горизонтальні трубчаті стійки з гачками.

Головною умовою є наявність плюсової температури. При відсутності гаража та інших приміщень, де можна покласти колеса в період не сезону, слід скористатися послугами спеціальних сервісів. Вони якнайкраще розмістять взуття для машин в призначені для цього шафи.

спрацювання шин, зимові шини після літнього сезону

Можливе використання «всесезонних» шин влітку?

Водії, які намагаються заощадити, зраділи від розробки всесезонної гуми. Універсальна покришка й справді існує, але її експлуатація можлива лише в країнах з м’яким кліматом та мінімальною кількістю снігових опадів. Безпеку колісних транспортних засобів взимку забезпечує склад шин. Вони більш пластичні і зберігають цю властивість при від’ємних температурах.

Неприємні наслідки використання зимових шин влітку:

  • прискорений знос – надлишкове розм’якшення матеріалу призводить до збільшенню опору коченню;
  • зростання витрат – з’являється необхідність в додатковому використанні палива та обслуговуванні автомобіля;
  • зменшення керованості транспорту – спостерігається «загрузка» коліс, вони починають прослизати на твердій, розігрітій від сонця, поверхні.

Якщо подивитися на малюнок протектора після їзди транспортного засобу по розпеченому асфальті, то видні явні недоліки покриття. Активний знос сприяє збільшенню сили тертя, нерівномірному стиранню поверхні, так званому «з’їданню» шин. Також помітно скорочується термін служби ходового елементу. Щодо рівня комфорту їзди на авто в цілому, то можна зазначити підвищення шуму, вібрації.

слід протектора на снігу, як підібрати шини під сезон

Чи можливий вибух шин, якщо їздити влітку на зимовій покришці?

Важко заперечити можливість проривання гуми під час її невідповідної експлуатації. Недоречний зовнішній вигляд колеса, наявність мікро проколів чи серйозних пошкоджень шини можуть призвести до негативних наслідків. Особливо якщо пов’язати залишкові недоліки протектора з високою швидкістю їзди. Гарячий асфальт в суміші з сильним зносом гуми стане поштовхом до невідворотних подій. При екстремальній їзді колесо може лопнути. Тому, на питання «Навіщо міняти зимову гуму?» є багато переконливих відповідей. Головне – це відповідальність за свою безпеку та оточуючих.

Зміна літньої гуми на зимову і навпаки - обов’язкова. Малюнок на протекторі відрізняється від сезонності покриття. Якщо їздити влітку під час зливи то можливе виникнення ефекту аквапланування. Літні шини розроблені з урахуванням відводу зайвої вологи від колеса під час руху. Такі покришки набагато твердіші, що забезпечує комфортне пересування в теплу пору року. Безпека на дорозі напряму залежить від вибору надійного й відповідного взуття для автомобіля.

Comments   

загрузка...