Середа, Тра 12, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Історія створення гаражних вин

Четвер, 29 квітня 2021 року

Багато хто помилково припускає, що гаражне і домашнє вино — це одно і теж. Але така думка є помилкою. Адже у в першому випадку використовується промислова технологія, а також професійне устаткування — дробарки виноградні преси, насоси. Таким чином йдеться про елітний авторський напій, вартість якого може досягати тисячі доларів!

виноградне

Як з'явилося перше гаражне вино?

У далекому 1989 року французький банкір Жан-Люк Тюневен придбав в провінції Бордо невеликий виноградник. Маючи за плечима тільки теоретичні знання й ентузіазм він не побоявся зайнятися виноробством і створив справжній шедевр. Своє вино він назвав на честь дружини — Chateau Valandraud. Напій набув визнання найсуворіших критиків і отримав найвищі оцінки на конкурсах, перевершивши навіть багато марочних вин відомих виробників.

Ще одним батьком-засновником такого виноробства можна вважати Жака Т’єнпона. Правда на відміну від Тюневена він належав до роду винарів. Проте, в його розпорядженні був всього прес і чан, але це не перешкодило створити прекрасне Chateau Le Pin, яке стало елітним дорогим напоєм і дуже цінується колекціонерами.

Час йшов, мінялися сорти винограду, принципи й технології, незмінною залишалася лише оригінальність і ексклюзивність гаражних вин. Вони користувалися величезною популярністю і навіть деякі великі виробники почали випускати авторські напої.

вино

Гаражні вина країн світу

Винарі всього світу стали займатися виробництвом елітної продукції. Одні заради комерційної вигоди, а інші навіть заради самореалізації. Головні особливості такого вина:

  • висока якість, обумовлена невеликими масштабами виробництва;
  • ексклюзивний “дубовий” присмак з-за використання нових бочок;
  • можливість експериментувати дозволяє створювати справжні шедеври.

Сьогодні відкрити виробництво гаражного вина стало набагато простіше, адже у продажу є професійні дробарки, преси, насоси фільтрувальне устаткування. Це дозволяє налагодити процес і добитися бездоганної якості продукції. Якщо ж масштаби обмежуються домашнім виноробством, то можна придбати спеціальні ручні дробарки, які обробляють ягоди дбайливіше, а також механічний прес, що дозволяє видавити максимум соку. Ці пристосування значно полегшують процес приготування вина в домашніх умовах.

Закарпаття і південь України славиться своїми виноградниками, також тут практично у кожному дворі можуть почастувати домашньою продукцією. Але якщо з'єднати багатий досвід, відбірний виноград і якісне професійне устаткування зможете створити справжні шедеври, які анітрохи не поступаються колекційним винам. Сьогодні ця галузь ще не занадто поширена в нашій країні, проте перші гаражисти вже радують споживачів бездоганними напоями.

Comments   

загрузка...