Понеділок, Тра 25, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Мікрокредитування — на що потрібно звернути увагу

Середа, 29 січня 2020 року

Мікрокредитування в Україні стрімко набирає обертів. І це не дивно: швидка фінансова допомога доступна всім верствам населення, незалежно від рівня доходів, наявності майна і офіційної заробітної плати. Звернувшись до мікрофінансових організацій (МФО) вже через 10 хвилин позичальник отримує на карту будь-якого банку України необхідну суму і може використовувати її на свій розсуд.

кредит

Мікрокредитування передбачає видачу невеликих сум, не більше 15 тисяч гривень. Для оформлення буде потрібно мінімум документів — паспорт та ідентифікаційний код, а єдині вимоги до позичальника — українська прописка і вік не менше 18, у деяких організацій 20 років.

Мікрофінансові організації представляють серйозну конкуренцію традиційному банкінгу і, звичайно ж, конкурують між собою, пропонуючи кращі споживчі умови. Як же вибрати кредитну організацію і отримати мікропозику на максимально вигідних умовах?

відсоток

Відсоткова ставка

Відсоткова ставка, мабуть, найважливіший критерій вибору МФО. При мікропозиці цей показник вказується за день, а не місяць, і виглядає мізерними. В середньому процентні ставки в Україні варіюють в межах 1-2%. Деякі організації видають першу позику під 0% і тут немає прихованих комісій та переплат: клієнт дійсно нічого не платить за користування позиченими грошима. Але в цьому випадку передбачені високі ставки за прострочення. Наступні мікрокредити видають вже під відсоток.

Невисока процентна ставка (1-2%) зазначена за день, виливається в круглу суму, якщо термін кредитування значний (30 днів, наприклад). Це проста математика: множимо відсоток на кількість днів у році і отримуємо досить високий відсоток. Саме тому мікрокредитування вигідно тільки на короткі терміни.

Швидкість обробки заявки і видачі позики. Мікрокредити — це екстрена фінансова допомога, і до МФО звертаються люди для швидкої її отриманні. Зазвичай оформлення заявки займає не більше 5-ти хвилин: на сайтах компаній розміщені зручні та прості форми. При позитивній відповіді на запит, гроші перераховуються моментально.

кредитні кошти

Розгалуженість мережі МФО. Сьогодні все більше мікрофінансових установ переходять на онлайн співробітництво. Це зручно для обох сторін. Позичальник може оформити кредит, не виходячи з дому чи офісу, а позикодавець обмежується докладними консультаціями в телефонному режимі або за допомогою чату на сайті компанії. Проте, люди у віці віддають перевагу особистому контакту: в таких випадках доцільніше звернутися до МФО з відділеннями. Для цього сервіс GreenZaim (greenzaim.com.ua) пропонує порівняти умови найпопулярніших мікрофінансових установ і вибрати для себе найбільш відповідний варіант.

Зручність процедури повернення. Мікрокредитування передбачає високі ставки за прострочену позику. Відповідно важливо передбачити максимально зручні умови повернення. Онлайн погашення здійснюється через інтернет-банкінг (Приват24 і ПУМБ-онлайн), або партнерські сервіси (EasyPay, MyPay, iPay, PayHub, Portmone). Оффлайн погашення — через каси банків або термінали самообслуговування.

Мікрокредитування

Контактність і прозорість. Співробітники МФО повинні надавати повну інформаційну підтримку позичальнику. Для цього існують гарячі лінії і спеціальні чати на сайті компанії, а також прийомні години у відділеннях.

Вік позичальника. Практично всі МФО кредитують українців, які досягли 18-ти річного віку, рідше ця планка піднімається до 20 років. Доступні кредити і літнім людям у віці 65-70 років. Ця інформація обов'язково вказується на сайті компанії і її необхідно враховувати, щоб не витрачати час даремно на оформлення заявки.

Крім цього рекомендується розглядати й інші критерії: розміри штрафних санкцій, можливість часткових і дострокових погашень, зручність особистого кабінету, можливість відстежувати свою кредитну історію в додатку. Не дивлячись на невеликі суми позик, МФО з усією строгістю відносяться до боржників. Перш ніж оформити мікропозику, необхідно зважити всі за і проти і оцінити фінансову можливість своєчасного повернення кредиту.

* Коментар: редакція не несе відповідальності за зміст і думки, викладені в статтях зі знаком Ⓟ.

Comments   

загрузка...