Субота, Тра 21, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Коронки на зуби: навіщо вони і з чого зроблено

Неділя, 19 грудня 2021 року

Одна з найпопулярніших послуг у сучасній стоматології – встановлення коронки на зуб. Ціна її залежить насамперед від матеріалу, з якого виготовлена ​​коронка, та від цінової політики клініки чи конкретного лікаря. Установка коронки є "ремонтом" пошкодженого зуба, після якого відновлюється його цілісність та функція подрібнювати їжу при жуванні.

Коли потрібно встановлювати коронки?

Як правило, їх встановлюють через значне пошкодження зубів. Пошкодження може бути викликане карієсом, який за відсутності лікування повільно, але вірно руйнує зуби. Також пошкодження може мати механічний характер (наприклад, шматок зуба може відколотись внаслідок сильного удару при падінні). Але це не означає, що коронки мають винятково практичне значення. Часто виникають естетичні причини їхньої установки. Наприклад, сильно потемніла зубна емаль, через що усмішка стає негарною. Також можна встановлювати коронки за неправильного розташування зубів. Замовити установку коронок із різних матеріалів можна у стоматологічній клініці Amel Dental Clinic. У ній працюють чудові лікарі, які знають свою справу у всіх тонкощах.

зубні коронка

Матеріали, з яких роблять коронки

Для виготовлення коронок ідеально підходить пресована кераміка. Такі коронки мають неперевершені естетичні якості, їх практично неможливо відрізнити від справжніх зубів. Крім того, кераміка дуже міцна, абсолютно безпечна для здоров'я та не викликає алергії. Саме такі коронки встановлюють собі багато голлівудських зірок, усмішками яких захоплюється весь світ.

стаматолог

Якщо потрібно відновити кутні зуби, на які припадає основне навантаження при жуванні, можна використовувати коронки з діоксиду цирконію. Це міцний та надійний матеріал. Перед установкою таких коронок немає потреби у сильному обточуванні зубної емалі. Якісні коронки, встановлені досвідченим лікарем, матимуть змогу прослужити близько 20 років.

зубная коронка

Недавно з'явилися коронки, виготовлені з оксиду алюмінію. Є чимало стоматологів, які вважають їх естетичнішими, ніж цирконієві. Але вони не такі міцні, тому не підходять для встановлення на кутні зуби. Встановлюють їх лише на передні зуби. У такому разі вони служать близько 20 років і зношуються повільно. Напевно, у майбутньому будуть винайдені інші матеріали, які можна буде з успіхом використовувати для виготовлення зубних коронок.