ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Як правильно обрати електричний камін

Велика Епоха

Електричний камін стане стильним і функціональним доповненням будь-якої кімнати у вашому домі: спальні, вітальні, їдальні чи навіть робочого кабінету. У цьому матеріалі зібрали все, що потрібно знати про вибір ідеального каміна для оселі.

ASTRA FLAME
ASTRA FLAME

Переваги електрокаміна

- Додаткове тепло: електрокамін – не просто красиве доповнення інтер’єру, а й високоефективний обігрівач. Він стане додатковим джерелом тепла у домі і особливо допоможе в періоди, коли температура за вікном низька, а опалення ще не увімкнули (або вже вимкнули).

- Безпечне полум’я: штучне полум’я електрокаміна залишається холодним на дотик, тож власнику такого приладу можна не перейматися про безпеку дітей чи домашніх улюбленців. Також немає ризику потрапляння іскор з осередка на підлогу чи меблі, займання.

- Широкий вибір опцій: сьогодні на ринку представлений широкий ряд моделей для будь-якого інтер’єру. Крім того, функціонал більшості камінів дозволяє налаштовувати зовнішній вигляд полум’я, його яскравість, інтенсивність і навіть колір. Функцію обігріву можна вимкнути і експлуатувати електрокамін в декоративному режимі.

електрокамін
електрокамін

Типи електрокамінів

  1. Навісні каміни призначені для підвішування на стіну. Вони не займають багато площі і тому чудово підходять для приміщень невеликого розміру, особливо для квартир. Настінні моделі, як правило, мають сучасний дизайн і якнайкраще доповнюють інтер’єр у стилях мінімалізм чи хай-тек.
  1. Пристінні електрокаміни з порталами – більш традиційний варіант. Вони максимально схожі на дров’яні каміни і підходять для більших приміщень, наприклад, вітальні, де зазвичай збирається вся родина. Або для обідньої зони. Готові моделі з порталами потрібно просто встановити біля стіни і підключити до електромережі.
  1. Підлогові каміни особливо підходять для стилю кантрі. Такі моделі не мають обрамлення (порталу) і за зовнішнім виглядом нагадують піч. Підлогові каміни зазвичай зроблені з металу, вони компактні і портативні. Загалом стилістика таких камінів асоціюється із заміським затишком.

Правильний розмір

Електричні каміни компактніші за традиційні, проте, обираючи камін, варто все ж звернути увагу на габарити. Задайте собі три питання, перш ніж зупинити свій вибір на конкретній моделі.

  1. В якій кімнаті буде встановлюватися камін? Великі каміни краще виглядатимуть у вітальні, ніж у спальні, і навпаки.
  1. Скільки навколо вільного місця? Як тільки визначитеся з приміщенням, виміряйте ширину, висоту та глибину доступного простору. Знаючи максимальні розміри каміна, який може вписатися в цей простір, легко звузите вибір.
  2. Як камін буде виглядати поряд із іншими меблями та декором? Щоб обрати правильний розмір, недостатньо переконатися, що камін «влізе». Варто врахувати розміри й інших складових інтер’єру. Якщо хочеться зробити фокус на каміні, значні габарити будуть доречні. Якщо ж у кімнаті центральним елементом інтер’єру повинно бути щось інше (наприклад, телевізор або стелаж/вітрина), ви можете обрати менший камін, що не так сильно виділятиметься.

Площа обігріву і потужність

Обираючи камін, ви стикнетеся з такими характеристиками, як площа і потужність обігріву. Варто розібратися, що означають ці цифри.

Потужність обігріву визначається у ватах (Вт). У більшості моделей на українському ринку потужність складає від 850 до 2000 Вт, її можна регулювати.

Площа обігріву у більшості електрокамінів становить від 20 до 40 метрів. Це та площа, на якій буде відчуватися ефект обігріву. Проте виробники застерігають, що використовувати електрокамін як основне джерело опалення не варто.

2D і 3D-полум’я

На українському ринку можна знайти електрокаміни з 2D або 3D ефектом полум’я. Це дві зовсім різні технології імітації вогню, але обидві виглядають дуже натурально, якщо камін зроблений якісно.

У першому випадку полум’я відображається на LED-екрані. Реалістичності додають декоративні дрова з підсвічуванням і звуковий ефект потріскування (можна вмикати і вимикати за бажанням).

3D-полум’я створюється за допомогою парогенерації. Холодна пара спеціальним чином підсвічується, завдяки чому створюється імітація об’ємних частин полум’я і диму. Таким чином, 3D-моделі мають додаткову зволожувальну функцію, що не дозволяє пересушити повітря в опалюваному приміщенні.

Джерело: astraflame.com.ua