• Агентами сил безпеки КНР у повіті Гарцзе затримано щонайменше ще трьох тибетців

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Середа, 18 червня 2008 року
Як стало відомо Тибетському центру прав людини й демократії (TCHRD), вранці 11 червня близько 11 ранку за пекінським часом службовцями сил безпеки КНР були побиті та затримані щонайменше ще три тибетці, що брали участь у мирному протесті в повіті Гарцзе (Kardze) тибетської автономної префектури Гарцзе провінції Сичуань.

За повідомленням TCHRD, опублікованим Тибетським незалежним інформаційним веб-сайтом Phayul.com, кілька місцевих тибетців організували вранці 11 червня мирну акцію протесту на перехресті доріг на головній площі ринку повіту Гарцзе, виступивши за швидке повернення до Тибету Далай-лами, за надання Тибету свободи, а також за звільнення тих, хто був арештований у ході останніх протестів. Незабаром після початку акції агентами бюро повіту громадської безпеки були побиті та затримані щонайменше троє її учасників.

Центру відомі імена тільки двох арештованих - це 30-річна Намсей Лхамо (Namsey Lhamo), мати двох дітей, селянка із села Рага (Raga) поселення Дандо повіту Гарцзе, і 32-річний Тензін Дарг'ял (Tenzin Dargyal), селянин із повіту Гарцзе, у якого є маленька дитина. Ім'я третього арештанта - тибетського ченця - поки невідомо.

Незадовго до цього повідомлялося про арешт і побиття Церінг Цомо - черниці монастиря Самтенлінг, а також кількох десятків черниць, що організували на знак солідарності з нею мирну демонстрацію у будівлі адміністрації повіту Дранго. У містечку Гогайтанг (Gogaythang) їх зупинили співробітники сил безпеки, які застосували силу, стусанами й ударами залізною арматурою розігнавши мирний протест, десять учасниць якого було відправлено до найближчої лікарні. Кілька десятків черниць було затримано солдатами озброєної міліції і на вантажівках сил безпеки відправлені до центру повіту тимчасового ув'язнення.

TCHRD засуджує застосування жорстокого насильства стосовно мирних тибетських демонстрантів, нагадуючи про те, що це суперечить нормам конституції Китаю.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...