• Страшна чорна цвіль: як вона впливає на нас?

  • П'ятниця, 18 січня 2019 року

Одна думка про чорну плісняву часто викликає тривогу і страх. У багатьох джерелах говориться, що цей грибок є майже в кожному будинку, і він непомітно рік за роком руйнує наше здоров'я. Що з цього правда, а що — перебільшення? Давайте розберемося.

Stachybotrys chartarum, широко відома як «чорна цвіль», являє собою грибок (зазвичай чорного кольору, але може бути також зеленим або сірим), який з'являється в погано провітрюваних приміщеннях у вологих місцях. Цвіль живиться органічними частинками, які знаходяться на побутових матеріалах, гіпсокартоні, ковроліні, а також на ізоляції та перекриттях, які піддаються впливу вологи.

Оскільки цвіль швидко поширюється, вона виділяє токсичні речовини — саме вони викликають проблеми зі здоров'ям. Однак фахівці стверджують, що термін «токсична цвіль» є неточним. Хоча деякі її форми токсикогенні, тобто можуть виробляти токсини (зокрема мікотоксини), сама цвіль не токсична і не отруйна.

Вироблення мікотоксинів відбувається не завжди, однак імовірність того, що токсичні речовини все ж з'являться, висока, і це змушує турбуватися про наявність грибка в будинку.

Ідентифікація чорної цвілі

Чорну цвіль легко помітити на відкритих поверхнях у кухні або ванній. Однак найчастіше її не видно, і тоді її наявність можна визначити за характерним запахом. Затхлий земляний запах, що нагадує бруд і гниле листя, є ознакою присутності цвілі.

Симптоми

Симптоми впливу чорної цвілі схожі з тими, які виникають при впливі інших типів грибка. З'являється кашель, чхання, а також подразнення очей, горла і носових проходів. Окрім того, чорна цвіль нерідко викликає головні болі, запаморочення, нудоту і блювання.

Ті, у кого є алергія на цвіль, частіше схильні до таких симптомів. У категорію ризику потрапляють діти, люди похилого віку і люди з ослабленою імунною системою. Чорна цвіль викликає астму у дітей, що живуть у зараженому середовищі, і може викликати пневмонію у літніх, ослаблених людей. Під час впливу цвілі можуть виникати також грибкові інфекції.

Очистка чорної плісняви

Чорну цвіль, а також будь-який інший її тип, який може з'явитися в будинку, слід негайно видалити. Цвіль із твердих поверхонь можна очистити такими звичайними засобами, як мило з водою або розчин відбілювача.

Під час процедур надягайте непористі рукавички та захищайте ніс маскою, а очі — окулярами. Для того щоб забезпечити циркуляцію повітря, відчиніть двері та вікна.

Будь-пористий матеріал, уражений цвіллю, слід викинути (це стосується до плит стелі, гіпсокартону і килимів). У разі масштабного ураження необхідно викликати фахівців для виконання поглибленої роботи з очищення. Навіть мертва цвіль може викликати проблеми зі здоров'ям, тому всі сумнівні місця потрібно ретельно очистити та висушити.

Щоб гарантувати, що цвіль не з’явиться на тому ж місці знову, потрібно усунути джерело вологи: знайти витік і відремонтувати пошкоджені труби. І тільки після цього замінити матеріали або меблі.

Суть у тому, що «токсична чорна цвіль», про яку ми часто чуємо і якої боїмося, не обов'язково є найнебезпечнішим видом грибка. Будь-яка пліснява, яка є в будинку, завдає шкоди, і від неї потрібно позбавлятися швидко і досконально.

Читайте далі:

Як використати чайні пакетики для очищення оселі?

Як якісно очистити пральну машину безпечними засобами

Чи безпечний клімат у будинку? Про це розкажуть сенсори Whare Hauora

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...