• Чи можна їсти «чисту» частину цвілого хліба?

  • Вівторок, 16 жовтня 2018 року

плеснева на хлебе

Багато хто з дитинства пам'ятає настанову батьків: якщо кусень хліба запліснявів, просто зріж зіпсоване місце, а «чисту» частина можна їсти. Але чи безпечно це насправді?

Близько третини хліба, який купують люди, ніколи не вживається: він швидко пліснявіє та опиняється на смітнику. Вочевидь, це має негативні наслідки, оскільки збільшує кількість харчових відходів. Але до питання того, чи придатна «чиста» частина цвілого хліба для вживання, варто підійти з наукової точки зору.

Маріанна Гравель, старший фахівець із технічної інформації Міністерства сільського господарства США, говорить:

«Ми не рекомендуємо обрізати цвіль на хлібі, щоб з'їсти його "чисту" частину, тому що хліб — це м'яка їжа. А в їжі такого роду коріння [цвілі] проникає дуже легко і глибоко».

Таким чином, якщо хліб почав пліснявіти, його варто викинути цілим, не шкодуючи.

Цвіль є одним із видів грибів і походить із того ж сімейства, що і гриби. Справді, якщо ви подивитеся на цвіль під мікроскопом, вона виглядає як дуже тонкі гриби. У них є ніжки зі спорангіями, де знаходяться спори, які надають запліснявілій їжі синьо-зелений колір.

Коріння цвілі проникає на велику глибину під поверхнею, на якій вона живе. Ця мережа коренів є мікроскопічною і її неможливо побачити. Тому у чистому на вигляд шматочку хліба може бути багато переплетених ниток цвілі. Крім того, запліснявілі продукти містять невидимі бактерії, які розмножуються разом зі цвіллю.

А що як відрізати частину хліба подалі від того місця, де влаштувалася цвіль, навіть захопивши більше «чистої» частини? Може, там її немає?

Є шанс, що коріння цвілі не поширилися так далеко. Однак її спори вже можуть бути на всій поверхні хліба.

А як щодо цвілого сиру та інших продуктів?

Чи варто, помітивши цвіль на шматку сиру або на фруктах і овочах, повністю викидати їх? Ось що говорить Міністерство сільського господарства США:

1. Якщо їжа запліснявіла, що не нюхайте її. Це може призвести до проблем із диханням.

2. Якщо ви викидаєте цвілий продукт, подбайте про те, щоб діти та тварини не змогли до нього дістатися. Загорніть його в маленький паперовий пакет і викиньте в такому вигляді у закритий сміттєвий контейнер.

3. Вимийте те місце у холодильнику або шафі, де зберігалася цвіла їжа.

4. Перевірте продукти, що зберігаються поруч. Цвіль поширюється швидко, особливо на фруктах і овочах.

5. Більшість продуктів, включаючи м'ясну нарізку, м'які або нарізані сири та м'які фрукти, слід викинути, якщо на них з'явилася цвіль. Але є декілька видів продуктів, які можна врятувати.

Деякі сири, такі як Горгонзола і Рокфор, створюються за допомогою цвілі, яка безпечна для вживання в їжу. Якщо ж якийсь інший вид сиру в холодильнику почав пліснявіти, його можна спробувати зберегти.

Якщо цвіль з'явилася на твердому сирі, відріжте її, захопивши як мінімум 3 см чистої поверхні, а потім загорніть сир у нову обгортку. Те ж саме можна зробити із твердими фруктами і овочами, такими як морква і капуста.

Однак запліснявілі арахісове масло, желе, йогурт, запіканки та макарони краще повністю викинути.

Чи може цвіль викликати хворобу?

Багато видів цвілі нешкідливі для людей. Але деякі можуть викликати алергічні реакції та проблеми з диханням. У деяких випадках цвіль виробляє мікотоксини — отрути, які можуть завдати шкоди людям і тваринам.

Оскільки ви не знаєте, цвіль якого типу знаходиться на тій чи іншій їжі, краще не ризикувати.

Читайте далі:

Створено покриття для фруктів та овочів, яке зберігає їхню свіжість

Чорна цвіль на стінах: як позбутися за допомогою безпечних засобів

12 домашніх небезпек, через які можна захворіти

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...