• Правила роботи з гіпсокартоном

  • На партнерських правах Ⓟ | Велика Епоха
    Середа, 3 жовтня 2018 року

Гіпсокартон користується незмінною популярністю у сфері будівництва та під час проведення ремонтів. Працювати з цим матеріалом можна без спеціальних інструментів для його різання, які повинні бути під рукою у кожного майстра.

стіни з гіпсокартону

гіпсокартон

Популярні інструменти для різання гіпсокартону

Придбання спеціального інструменту для різання цього матеріалу не завжди доцільно, оскільки стоять такі інструменти досить дорого і використовуються найчастіше там, де працюють з гіпсокартоном в особливо великих масштабах. Знаючи, чим різати гіпсокартон при проведенні будівництва або ремонту, ви цілком можете обійтися без дорогого інструменту.

Щоб розрізати цей матеріал, можна скористатися будівельним ножем, електричним лобзиком або ножівкою по металу. Щоб точно виконати роботу, вам необхідно буде запастися також олівцем, рулеткою і лінійкою. Вологостійкий гіпсокартон ріжеться тим самим інструментом.

інструмент для різання гіпсокартону

Як правильно різати гіпсокартон

Щоб розріз вийшов рівним, без сколів і надломів, перед різкою лист гіпсокартону (тут) необхідно укласти на міцну опору, після чого провести його точну розмітку. Досить тонкий лист можна різати не будівельним, а звичайним канцелярським ножем. При роботі не забудьте надіти окуляри і маску, оскільки під час різання гіпсокартону виділяється дуже багато пилу.

Для того, щоб отримати рівний розріз, обов'язково використовуйте металеву лінійку. Приклавши її до аркуша в наміченому місці, кілька разів проведіть ножем по всій довжині лінії, щоб розріз вийшов глибоким. Після цього поставлений на ребро лист потрібно акуратно простукати, щоб він розділився. Потім вам залишається тільки розрізати шар картону.

Для вирізання з гіпсокартону різних фігур вам знадобиться електричний лобзик. Пилку до нього потрібно вибирати з дрібними зубцями — тоді краї розрізаного листа будуть рівними і з мінімальною кількістю пошкоджень. Після різання гіпсокартону будь-якими інструментами край листа потрібно додатково відшліфувати, щоб видалити задирки і дрібні нерівності.

Профіль для гіпсокартону завдяки його невеликій товщині можна легко різати звичайними ножицями по металу. В крайньому випадку можна використовувати болгарку, проте її диск виробляє занадто багато іскор, тому застосовувати цей інструмент в закритому приміщенні не завжди зручно. При виконанні різання не забувайте про правила безпеки і дотримуйтесь послідовності і акуратності.

*Комментарий: редакция не несёт ответственности за содержание и мнения, изложенные в статьях со знаком Ⓟ.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...