• Заготівля трав на зиму: простий метод сушіння

  • Вівторок, 25 вересня 2018 року

травы

сушка трав

Осінь — вдалий час для збору лікарських і духмяних трав. Зібравши і висушивши рослини, ви зможете використовувати їх протягом усього року.

Висушування трав — один із найшвидших і найпростіших способів їхньої заготівлі. Чимало трав можна швидко і легко засушити за допомогою методів, про які розказано нижче. А після висушування рослини можна додатково замочити у рослинних оліях, настоях або інших препаратах.

Крок 1: Зберіть трави, квіти і насіння

Першим кроком є правильний збір. Збирати трави найкраще до 10 ранку, поки сонце ще не вплинуло на корисні олії у рослині. Їх слід збирати свіжими, а зів'яле, коричневе або знебарвлене листя використовувати не варто.

Насіння потрібно збирати, коли воно набуде коричневого відтінку, однак перш ніж почне опадати. Головки квітів необхідно акуратно зрізати незабаром після початку цвітіння.

Крок 2: Оберіть метод сушки

Існує декілька ефективних методів:

Сушка на повітрі

Зв'яжіть трави в маленькі пучки за допомогою нитки або дроту. Оберніть кожен пучок у дихаючу тканину або паперовий пакет.

Підвісьте пучки в добре провітрюваному приміщенні до повного висихання (зазвичай десь на тиждень). Зручний спосіб розвішування пучків — це розмістити їх на вішалці для одягу.

Видаліть листя зі стебел і приберіть на зберігання.

Сушка в духовці

Це один із найбільш складних способів правильно зберегти властивості трав, тому що потрібно постійно стежити, щоб температура залишалася низькою.

Відокремте листя від стебел. Розкладіть їх на аркуші для випічки в один шар.

Увімкніть духовку на мінімальний нагрів. Щоб забезпечити циркуляцію повітря та підтримувати температуру досить низькою, не закривайте щільно дверцята духовки, а підкладіть щось під них, щоб вони залишилися прочиненими.

Часто перевіряйте температуру (40—50 С) і за необхідності регулюйте. За допомогою цього методу рослини швидко висихають, тому як тільки помітите, що листя починає розсипатися, його слід діставати.

Використання дегідратора

Високоякісний дегідратор (сушарка) із вентилятором і регульованою температурою є найефективнішим способом швидко висушити трави і зберегти найкорисніші частини рослини.

Метод, якого слід уникати, — сушка в мікрохвильовці

Деякі радять сушити трави в мікрохвильовій печі. Але цей метод годиться тільки для невеликої кількості сировини, і після такої обробки у рослинах залишається дуже багато вологи.

Крок 3: Зберігання трав

Щоб зберегти аромат сушених трав, подрібнюйте їх безпосередньо перед використанням.

Зберігати листя сушених трав найкраще у чистих банках або контейнерах із повітронепроникними кришками. Не забудьте підписати назву рослини (наприклад, на кришці).

Порада: базилік, кінзу, м'яту, цибулю і петрушку можна висушити, але їхній колір і смак краще зберігаються при заморожуванні.

Читайте далі:

Як зробити воду, настояну на фруктах і травах

Прогулянки абрикосовим лісом: Золота Нитка

Спеції як ліки від кашлю та застуди

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...