ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Японія запровадила нові санкції проти Росії (ВІДЕО)

Велика Епоха
Випуск новин про вторгнення Росії в Україну в Токіо, травень 2022 року. (KAZUHIRO NOGI/AFP через Getty Images)

Токіо заявив у п'ятницю, що запровадив додаткові санкції проти Росії відповідно до зобов'язань, взятих на себе країнами G7 на саміті в Хіросімі (західна Японія) наприкінці минулого тижня.

Японія запровадить нові санкції, включаючи заморожування активів 17 російських громадян і 78 російських організацій, а також заборону на експорт товарів і послуг для 80 російських підприємств, оголосив речник уряду Хірокадзу Мацуно.

Заборони на експорт стосуються продукції, призначеної для російських компаній, пов'язаних з військово-промисловим комплексом країни, а також будівельних та інженерних послуг. Ці заходи були прийняті в той час, коли інші члени G7 (США, Європейський Союз, Велика Британія) щойно посилили власні санкції проти Росії, через 15 місяців після початку російського вторгнення в Україну.

З ядерною загрозою Росії "ніколи не можна миритися"

Японія "засуджує" намір Росії розмістити тактичну ядерну зброю в Білорусі і закликає обидві країни "припинити такі дії, які можуть посилити напруженість", заявив пан Мацуно. Москва почала передачу ядерних боєголовок Білорусі, заявив у четвер Олександр Лукашенко, президент цієї авторитарної держави, що межує з ЄС і Україною, і вірний союзник російського президента Володимира Путіна. Він повторив, що з російською ядерною загрозою, не кажучи вже про застосування такої зброї, "ніколи не можна миритися".