ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Швеції засудили чоловіка за картографування військових об'єктів

Велика Епоха
У Швеції засудили чоловіка за картографування військових об'єктів

Чоловікові, який нібито наносив на карту військові об'єкти у Швеції, в середу висунули звинувачення у несанкціонованому володінні секретною інформацією.

Прокурор Матс Люнгквіст заявив, що 66-річний чоловік, ім'я якого не було названо, збирав інформацію протягом "тривалого часу" і сказав, що, схоже, у нього був "систематичний підхід" до нанесення об'єктів на карту, додавши, що це виглядає "майже професійно".

"Йдеться про велику кількість об'єктів, важливих для здатності Швеції захищати країну в разі війни. Розкриття інформації може означати лише загрозу безпеці королівства", – йдеться в заяві Люнгквіста, пише AP News.

Минулого року двоє людей були звинувачені в такому ж злочині. У грудні четверту особу було визнано винною і засуджено до восьми місяців ув'язнення.

Швеція стоїть на порозі вступу до НАТО. У понеділок парламент Угорщини ратифікував заявку Швеції на вступ до альянсу, поклавши край більш ніж 18-місячним затримкам, які розчаровували блок, що прагнув розширитися у відповідь на війну Росії в Україні.