ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Найнижчий у світі коефіцієнт народжуваності в Південній Кореї впав до 0,72 (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Коефіцієнт народжуваності в Південній Кореї, і без того найнижчий у світі, продовжив своє різке зниження. У 2023 році середнє число дітей у південнокорейської жінки впало до 0,72.

Загальний коефіцієнт народжуваності в конкретному році визначається як загальна кількість дітей, які могли б народитися у кожної жінки за все її життя. Найчастіше жінки, стурбовані своїм кар'єрним зростанням і фінансовими витратами на виховання дітей, вирішують відкласти народження дитини або не народжувати взагалі.

Середнє число очікуваних дітей у південнокорейської жінки протягом її репродуктивного життя впало до рекордно низького рівня в 0,72 з 0,78 у 2022 році, показали в середу дані Статистичного управління Кореї.

Це набагато нижче за показник 2,1 на одну жінку, необхідний для стабільного населення, і значно відстає від показника 1,24 2015 року, коли занепокоєння такими проблемами, як вартість житла та освіти, було нижчим.

З 2018 року Південна Корея є єдиним членом Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) з показником нижче 1, незважаючи на мільярди доларів, витрачених країною на спроби повернути назад зниження народжуваності.

У Південній Кореї також найбільший розрив в оплаті праці між чоловіками і жінками в ОЕСР, оскільки корейські жінки приносять додому приблизно дві третини від того, що заробляють чоловіки.

"Народження дитини стоїть у моєму списку, але зараз є можливості для просування по службі, і я не хочу, щоб мене випередили", — каже 34-річна Гвак Тхе Хі, молодший менеджер корейської компанії з виробництва молочних продуктів, яка одружена вже три роки.

Минулого року Гвак подумувала про те, щоб почати процедуру екстракорпорального запліднення (ЕКЗ), щоб спробувати завести дитину, але в підсумку стала добровольцем на робочих проєктах, щоб поліпшити свої кар'єрні перспективи.

"Не знаю, як в інших країнах, але в корейських компаніях робота два-три дні на тиждень нічого не дає. Сподіваюся, ще не пізно спробувати наступного року або через рік", — каже Гвак.

Демографічна криза в Південній Кореї стала головним ризиком для економічного зростання і системи соціального забезпечення, оскільки населення країни, що налічує 51 мільйон осіб, до кінця цього століття може скоротитися вдвічі.

Раніше Південна Корея прогнозувала подальше зниження коефіцієнта народжуваності до 0,68 у 2024 році. У столиці країни Сеулі, де найвищі в країні ціни на житло, торік було зафіксовано найнижчий коефіцієнт народжуваності — 0,55.

Напередодні виборів у квітні основні політичні партії Південної Кореї пообіцяли збільшити кількість державного житла і полегшити отримання кредитів, щоб стимулювати народження дітей, прагнучи розвіяти побоювання з приводу "національного вимирання".

У Південній Кореї заміжжя вважається обов'язковою умовою для народження дітей, проте кількість шлюбів у країні також скорочується.

Те, що партії зосередилися на питаннях народонаселення у своїх передвиборчих програмах, відображає зростаючу тривогу після того, як витрати в розмірі понад 360 трильйонів вон (270 мільярдів доларів) в таких галузях, як субсидування догляду за дітьми, починаючи з 2006 року, не змогли повернути назад рекордно низькі показники народжуваності.

Південна Корея — не єдина країна в регіоні, яка бореться зі стрімким старінням населення. Сусідня Японія у вівторок повідомила, що кількість дітей, народжених у 2023 році, впала до нового рекордного мінімуму. Коефіцієнт народжуваності в Японії 2022 року досяг рекордно низького рівня — 1,26, а в Китаї — 1,09, що також є рекордно низьким показником.