Вівторок, Жов 26, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Лікарські трави проти COVID-19 — дослідження підтверджує ефективність

П'ятниця, 13 серпня 2021 року

Полин однорічний, активний проти різних вірусів, включаючи SARS-CoV-2. (Kristian Peter CC BY SA 3.0)

Вакцини можуть забезпечити профілактичний захист, але існує також безліч ефективних ліків проти коронавірусу в разі зараження. В середині липня дослідження вчених з лікарні Копенгагенського університету та Інституту Макса Планка (MPIKG) в Потсдамі підтвердило ефективність лікарської рослини полин однорічний або Artemisia annua.

Artemisia annua або полин однорічний, — лікарська рослина з Євразії, трав'яний екстракт якої — артеметер — в цей час рекомендований ВООЗ для лікування малярії. Щорічно мільйони дорослих, дітей і навіть немовлят проходять курс лікування цим препаратом. Без будь-яких помітних побічних ефектів. Рослина, також може допомогти і проти COVID-19.

З цією метою дослідники у Потсдамі вивчили екстракти однорічного полину на предмет його впливу на SARS-CoV-2. Результати показали, що екстракти різних трав активно придушували інфекцію як в клітинах тварин, так і у людини. У дослідженні говориться:

"Екстракти полину однорічного активні проти кількох вірусів, включаючи SARS-CoV".

Ефект підтверджений, але ВООЗ не вистачає доказів

Дослідники під керівництвом доктора Керрі Гілмора, старшого біохіміка MPIKG, детально вивчили активні компоненти полину — артемізінін і модифікації на його основі — артесунат і артеметер. Останні два вже є фармацевтично схваленими активними інгредієнтами протималярійних препаратів.

Лікування всіма досліджуваними екстрактами і з'єднаннями підтвердило противірусну ефективність незалежно від типу використовуваних клітин, — пишуть дослідники у своєму дослідженні. Проте, між діючими речовинами були відмінності. Найбільш сильну дію надавав артесунат, за ним слідували артеметер і рослинні екстракти. Чистий активний інгредієнт артемізинін мав найслабший ефект. Необхідні подальші клінічні випробування, "щоб додатково оцінити користь цих сполук для лікування COVID-19".

Виходячи з попереднього досвіду, особливо при лікуванні малярії, "препарати на основі артемізиніну були б привабливими [...] кандидатами для лікування COVID-19 ". Вони не тільки мають відмінні профілі безпеки для людей, а й доступні в усьому світі й за відносно низькою ціною.

Через відсутність наукових доказів Всесвітня організація охорони здоров'я в цей час застерігає від використання екстрактів полину однорічного проти коронавірусу. Однак традиційна африканська і, зокрема, китайська медицина протягом багатьох років має позитивний досвід застосування Artemisia annua. На Мадагаскарі лікарські трави або приготований з них трав'яний чай вже успішно використовується проти COVID-19. Однак MPI не вдалося отримати зразок продукту, що продається під назвою "Covid-Organics", і включити його в дослідження.

Королева лікарських трав ... також росте у вашому саду

Artemisia annua — один з більш ніж 300 видів полину, але його не слід плутати з полином звичайним або пряним, який в основному використовується в кулінарії. Ботанічна назва походить від імені Артеміди, грецької богині полювання і дітонародження, і латинського слова, що означає "однорічний". Перше може пояснити, чому полин однорічний також використовується як ліки у породіль. Крім того, є повідомлення про протиракові властивості і противірусні ефекти, в тому числі при ВІЛ.

Незліченна безліч інших способів застосування дозволило рослині отримати назву "королева лікарських трав". Проте, вона розділяє цей титул з іншими, включаючи кропиву і ромашку. Національна медична бібліотека США містить понад 1200 досліджень і статей, присвячених Artemisia annua.

Родом з Південно-Східної Азії, полин однорічний сьогодні також широко поширений у Європі й Америці. Він також вирощується в Африці в лікувальних цілях. Лікарська рослина віддає перевагу світлому, теплому місцю з хорошим водопостачанням. Насіння, розміром з піщинку також можна використовувати і для вирощування власних рослин, які виростають в саду до висоти приблизно 50-150 сантиметрів, мають сильний аромат і цвітуть маленькими білими або жовтуватими квітами з липня.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...