• Проживання біля водойм подовжує життя? Думка вчених

  • Четвер, 24 жовтня 2019 року

Дослідники встановили, що проживання біля водойм позитивно впливає на психологічний стан і деякі інші показники здоров'я людини: наприклад, робить малозабезпечених людей щасливішими.

Звіт про дослідження було опубліковано у жовтні 2019 року в журналі Health & Place. Вчені проаналізували зв'язок між проживанням біля води і самопочуттям міських жителів Англії. Особливу увагу було приділено людям із низьким доходом.

Дослідники вивчили дані щорічного Медичного обстеження здоров'я в Англії. Вони порівняли стан здоров'я людей, які проживають у межах 1 км від океану, зі станом здоров'я людей, що живуть за 50 км від океану. Як виявилося, люди, які проживають біля берегової лінії, менше страждають від розладів психіки, депресії, а також відчувають себе більш благополучними.

Особливо яскраво позитивні ознаки в самопочутті проявлялися саме у людей з бідних верств населення. Малозабезпечені, які живуть на узбережжі, відчували себе більш соціально значущими і впевненими в собі.

Таким чином, місце проживання біля води якимось чином «згладжує» різницю між людьми з низьким і високим рівнем добробуту.

Як повідомив один з авторів звіту Джо Гарретт (вчений з Європейського центру екології та здоров'я людини Університету Ексетера), подібну тенденцію вдалося простежити вперше.

Існує безліч досліджень про позитивний вплив природи на здоров'я людини. Наприклад, прогулянка в лісі може знизити артеріальний тиск, прибрати стрес і поліпшити сон.

Сині простори і свіже морське повітря впливають на наше самопочуття схожим чином. І це — одна із причин, чому багато людей мріє переїхати жити до моря. Однак у житті на узбережжі є й інша, менш приваблива сторона. Це кліматичний фактор (сильні вітри, надмірна вологість і ризик повеней), а також «страх звикання» (люди, які постійно мешкають біля моря, вже не сприймають його з таким захопленням, як приїжджі).

Безумовно, проживання біля води не вирішує всіх життєвих проблем і, як говорить прислів'я, «не місце прикрашає людину, а людина місце». Але дане дослідження підтверджує, що перебувати біля водойм корисно для здоров'я людини. Тому тим, хто живе на віддалі від узбережжя і відчуває таку потребу, варто вибиратися відпочивати до води частіше.

Читайте далі:

Що як уникати сонця — насправді шкідливо?

Як стати русалкою: Ханна Фрейзер

Як маленька Джейн здійснила свою заповітну мрію

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...