Четвер, Сер 6, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Куркума містить хімічну речовину куркумін, яка має потужні цілющі властивості

П'ятниця, 17 липня 2020 року

Нещодавно вчені відкрили, що куркумін зменшує втрату клітин сітківки, яка відбувається при глаукомі.

Глаукома — це група очних захворювань, якими страждають більше 60 мільйонів чоловік у всьому світі, та які призводять до необоротної сліпоти у 1 з 10 випадків. Одне з досліджень показало, що пероральне вживання куркуміну може запобігти руйнуванню клітин сітківки. А нещодавно вченими були розроблені ефективні очні краплі з куркуміну.

Проблема орального прийому куркуміну полягає в тому, що він погано розчиняється і згодом погано проникає в кровотік. Тому, аби отримати потрібний ефект, пацієнти повинні приймати до 24 таблеток на день. Але проковтування такої великої кількості куркуміну може викликати небажані побічні ефекти для шлунково-кишкового тракту.

Враховуючи все це, вчені з Університетського коледжу Лондона та Імперського коледжу Лондона створили рідкий препарат — краплі, які доставляють потрібну хімічну речовину безпосередньо в око. Краплі містять куркумін і поверхнево-активну сполуку в поєднанні зі стабілізуючим агентом (ці речовини зазвичай містяться в ліках для очей). Такий спосіб не тільки дозволяє лікам доставляти в око вищу концентрацію куркуміну, але й збільшує розчинність хімічної речовини у 400 тисяч разів.

«Куркумін — це дивовижне поєднання, яке продемонструвало свої потужні властивості при виявленні та лікуванні нейродегенерації, пов'язаної із численними станами очей і мозку, від глаукоми до хвороби Альцгеймера, тому можливість легко додавати його в очні краплі може допомогти мільйонам людей», — повідомляє провідний автор дослідження, професор Франческа Кордейро.

Під час лабораторного тестування дослідники два рази на день протягом трьох тижнів капали засіб в очі щурам, які страждали від поточної втрати світлочутливих клітин сітківки. При подальшому порівнянні з контрольною групою щурів було виявлено, що у тварин, яким капали краплі з куркуміном, спостерігалося значне зниження втрати клітин, плюс не було побічних ефектів, таких як подразнення очей або запалення.

Можна сподіватися, що ліки зрештою будуть використовуватися для більш ефективного лікування глаукоми у людей і, можливо, для діагностики хвороби Альцгеймера: куркумін викликає появу пов'язаних із хворобою Альцгеймера амілоїдних бляшок у сітківці ока пацієнтів, що дозволяє виявити хворобу.

«Оскільки тривалість життя зростає, такі хвороби як глаукома і хвороба Альцгеймера стають більш поширеними. Ми вважаємо, що наші висновки можуть зробити важливий внесок у допомогу людям, які постраждали від цих захворювань», — говорить Франческа Кордейро.

Читайте далі:

Кульки з куркуми та меду — природні ліки

Паста з куркумою чудово відбілює зуби

Саморобна золота паста з куркуми: способи застосування

Comments   

загрузка...