Неділя, Вер 26, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Захист інтелектуальної власності: винахід чи корисна модель?

Середа, 14 липня 2021 року

Стратегія захисту прав інтелектуальної власності містить в собі не тільки необхідну кількість охоронних документів, по-перше, треба визначитись із тим, що планується захищати та який засіб захисту при цьому обрати. При патентуванні різноманітних об’єктів (від пристроїв до способів лікуванні) заявники розмірковують, що обрати – корисну модель чи винахід.

інтелектуальна власність

Але що б не було обрано, інтелектуальну власність треба захищати, з цим впораються представники юридичної компанії 4В, на сайті 4b.ua ви знайдете всю необхідну інформацію про захист бренду та реєстрацію авторських прав.

інтелектуальна

 Що таке винахід та корисна модель?

Винахід, щоб отримати правову охорону, повинен задовольняти наступним критеріям:

  • повинен бути новим;

  • повинен бути придатним для використання у промисловості;

  • повинен мати винахідницький рівень.

Корисна модель, як і винахід, це результат інтелектуальної діяльності замовника чи групи замовників у будь-якій технологічній сфері, але вона не має винахідницького рівня.

Об’єктами як винаходів, так і корисних моделей можуть бути:

  • процеси (способи);

  • продукти (культури клітин рослин, речовини, пристрої);

  • нові застосування вже відомих процесів або продуктів.

інтелектуальна власность

 Правила патентування

Зверніть увагу на те, що критерії корисної моделі не перевіряються патентним відомством, патент видають під відповідальність заявника, тому він має ще назву «декларативний». Терміни отримання та дії патенту також будуть відрізнятися. Так, на патентування винаходу може піти декілька років, але і термін його дії буде нараховувати 20 років від подання заявки. Патент на корисну модель діє 10 років, але процедура триватиме не більше 9 місяців.

Тому, обираючи варіант захисту інтелектуальної власності, треба виходити з недоліків та переваг конкретних патентів. Якщо треба захистити систему обробки даних, яка потрібна лише на протязі 2-3 років, то треба обирати заявку на корисну модель, а ось винахід патентувати доцільно, якщо мова йде про фармацевтичну композицію, яка буде актуальна і через 20 років. Є ще одночасне подання заявки на перший і другий варіант.

Зазначимо, що в деяких країнах зовсім не передбачено патентування корисних моделей, наприклад, мова йде про США. Ще існують певні обмеження патентування, наприклад, у Російській Федерації лише пристрій може бути об’єктом корисної моделі, а в Україні за цих обставин мова може йти також і про спосіб.

*Комментарий: редакция не несёт ответственности за содержание и мнения, изложенные в статьях со знаком Ⓟ.

Comments   

загрузка...