Четвер, Тра 19, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Що варто пам'ятати батькам про дитячу ортодонтію

Середа, 9 лютого 2022 року

Є чимало батьків, які не надто переймаються проблемами неправильного прикусу у своїх дітей. Таким батькам здається, що ці проблеми є зовсім неістотними, адже молочні зуби у дітей все одно випадуть. Але таке ставлення не витримує критики. Адже неправильний прикус може викликати у дитини комплекси, пов'язані із зовнішністю, порушити функцію жування та спричинити інші проблеми. Тому завданням батьків є пошук хорошого стоматолога, який спеціалізується на дитячій ортодонтії. Дуже хороші спеціалісти працюють у мережі стоматологічних центрів "Акварель". На сайті Акварелі можна знайти номер телефону для запису до одного з лікарів медичного центру.

стаматолог

Коли потрібно вперше вести дитину до ортодонта?

Перший візит до цього лікаря варто зробити після того, як у дитини сформується повноцінний зубний ряд із молочних зубів. Зазвичай це відбувається не пізніше, ніж у 4 роки. Під час огляду лікар оцінить, у якому стані знаходяться зуби дитини, та визначить, чи не потрібне виправлення прикусу. Але навіть якщо під час першого огляду не було виявлено жодних проблем, візити до лікаря мають стати регулярними. Проблеми з прикусом можуть виникнути будь-якої миті, батькам не варто забувати про це.

брекети

У яких випадках потрібно вирушати до клініки негайно

Батькам необхідно постійно стежити за тим, як розвиваються зуби їхньої дитини. Ось кілька випадків, за яких не потрібно відкладати позаплановий візит до дитячого ортодонту:

  • у дитини є проблеми з вимовою: вона не вимовляє або погано вимовляє деякі звуки (причиною цього може бути неправильне форма зубного ряду);
  • зовні помітна непропорційність дитини. При цьому одна щелепа може виглядати більша за іншу, немає правильного співвідношення їх розмірів;
  • мало місце раннє видалення одного або декількох молочних зубів (приблизно за рік до того, як мало відбутися їхнє природне випадання).
лікар ортодонт

Не треба боятися візиту до дитячого ортодонта. Сучасні методики виправлення прикусу дуже ефективні, а використовувати їх можна вже після того, як дитині виповнюється півтора року. Чим раніше виявити та усунути проблему, тим менше буде негативних наслідків формування неправильного прикусу.

ортодонт

Також важливо спостерігати за тим, чи не розвиваються у дитини шкідливі звички, які можуть спричинити викривлення прикусу. Так, до цього може призвести часте смоктання пальця або пустушки після того, як грудне вигодовування вже закінчено.