П'ятниця, Тра 27, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Офсетний та цифровий друк. Головні особливості та відмінності

Середа, 19 січня 2022 року

У процесі друку на носій з паперу або іншого матеріалу переносяться зображення та написи, а кількість копій визначає тираж друкованої продукції. Існує кілька різновидів друку, залежно від того, який спосіб перенесення використовується в рамках технології. Сучасні компанії, які надають послуги друку, найчастіше використовують офсетний і цифровий друк. Такі послуги є і у компанії "Експрес-друк" (Львів). Обидві технології дозволяють виробляти дуже хорошу друковану продукцію, але є істотні відмінності.

офсетний друк

Що таке офсетний друк?

Для друку використовується спеціальна форма, на якій є шаблон зображення, що складається з друкованих елементів і пробілів. Щоб перенести зображення на папір, потрібен офсетний циліндр, завдяки якому така технологія отримала свою назву. Форма із шаблоном не змінюється протягом усього процесу виробництва тиражу продукції. Така технологія сьогодні широко використовується у книгодрукуванні.

цифровий друк

Особливості цифрового друку

Така технологія принципово відрізняється від офсетної тим, що у тут нема потреби використовувати друковані форми. Тобто зображення та написи друкуються безпосередньо на носії, а інформація надходить із електронних файлів. Цифровий друк ідеально підходить для виробництва порівняно невеликих тиражів виробів, при цьому їхня собівартість виходить невисокою.

цифровий друк

Велика перевага такої технології полягає в тому, що вона дозволяє створювати дуже яскраві та красиві зображення з точною передачею кольорів. Через це цифровий друк сьогодні часто використовують у виробництві рекламної продукції. Технологія дозволяє друкувати чудові флаєри, календарики, яскраві плакати, банери для встановлення на вулиці та інші рекламні вироби.

Для цифрового друку у промислових масштабах використовуються потужні принтери, плотери (для друку на носіях великого формату), цифрові друкарські машини. А для побутового використання або установки в офісах використовуються компактні і зручні в роботі лазерні або струменеві принтери.

пантон кольорів

Який друк вибрати?

Все залежить від того, яким буде наклад друкованої продукції. Якщо він великий, то економічно вигіднішим стане застосування офсетної технології. Для створення невеликої кількості копій використовувати її дуже нерентабельно. А ось цифрова найкраще підходить саме для невеликих тиражів.