ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

МРТ: протипоказання та підготовка до обстеження

Велика Епоха

Технологія магнітно-резонансної томографії значно полегшила лікарям діагностику захворювань та патологій, дозволила зробити її точнішою. МРТ дозволяє оцінити стан усіх органів, не вдаючись до операції, до того ж таке обстеження не становить жодної небезпеки для людини за відсутності в неї протипоказань. Послуга МРТ є у багатьох клініках та медичних центрах, у тому числі й у центрі "МРТ-Експерт". Звертайтеся до нього, якщо вам потрібна МРТ голови у Львові, дослідження внутрішніх органів, хребта чи суглобів.

 МРТ голови
МРТ голови

Чому МРТ є безпечним?

МРТ відрізняється від рентгенівського дослідження тим, що під час цієї процедури немає впливу променів на тіло. Тому вона вважається безпечним та ефективним методом діагностики, якщо тільки у пацієнта не було виявлено протипоказань. На щастя, їхній перелік невеликий. До абсолютних протипоказань відноситься наявність у людини кардіостимулятора або іншого пристрою, який її було імплантовано. Також МРТ не призначають, якщо людина має метал біля головного мозку або очей. За відсутності таких протипоказань можна спокійно проходити томографію.

 МРТ голови
МРТ голови

Що потрібно зробити перед МРТ

Перед проходженням обстеження слід записатися на приймання до лікаря. Під час розмови з ним необхідно повідомити, чи є всередині вашого тіла будь-які металеві предмети. Звичайно ж, брехати не варто, адже ви дбаєте насамперед про власну безпеку під час процедури. Лікар запитає і про те, чи страждаєте ви від судом чи нападів епілепсії. Жінці потрібно повідомити про свою вагітність, якщо вона має місце. Хоча вагітність не перекреслює можливість проходження МРТ, жінці знадобиться призначення лікаря для запису на цю процедуру. Бажано проходити обстеження під час другого чи третього триместру.

Боятися МРТ не варто, оскільки така процедура не безболісна. Деякий дискомфорт можуть відчувати пацієнти, які бояться замкнутих просторів. Але це не є великою проблемою. Людина повинна розуміти, що в такій процедурі немає нічого страшного, що вона не викликає болю і є цілком безпечною для здоров'я. Під час обстеження потрібно лежати нерухомо та намагатися рівно дихати. У будь-якому випадку лікарі розкажуть вам, як поводитись при томографії і що потрібно робити. Пройшовши цю процедуру, ви отримаєте достовірну інформацію про те, в якому стані ваш організм.