Субота, Тра 15, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Чому наркомани брешуть

Субота, 20 лютого 2021 року

Джерело проблеми

Щоб розібратися в тому, чому наркомани завжди брешуть оточуючим їх людям, потрібно постаратися зрозуміти саму природу брехні і не намагатися засуджувати залежну людину передчасно. Згадайте, скільки разів у житті вам доводилося брехати. Напевно ви зіб'єтеся з рахунку, оскільки брехнею буде вважатися навіть маленька півправда, що нікому не нашкодила. Тому варто набратися сміливості для усвідомлення того, що брешуть майже всі.

трюк

У наркомана ж ситуація набагато складніша. Він обманює не тільки оточуючих, а й часто говорить неправду самому собі, відмовляючись приймати реальність такою, якою вона є. При цьому брехня для нього залишається практично єдиним способом хоч якось зберегти обличчя перед оточуючими. Не зрозумівши суті проблеми, не починайте "виправляти" наркомана самостійно — допомогти йому часто можуть тільки фахівці. Ви завжди можете звернутися до лікарів реабілітаційного центру Наркомедцентру, які у своїй практиці використовують ефективні і перевірені часом методики лікування залежності. Детальніше про центр можна прочитати на його сайті http://narcomedcenter.com/. Тут же ви можете задати фахівцям питання, які вас цікавлять, якщо не знайшли відповіді на них самостійно.

наркотики

Замкнуте коло

Брехня для наркомана є необхідністю — адже інакше він не зможе зберегти залишки своєї репутації. Займаючись крадіжками заради покупки чергової дози, він просто зобов'язаний брехати, адже правда загрожує йому величезними неприємностями. Звичка обманювати швидко вкорінюється, і з посиленням залежності людина перестає відчувати докори сумління (якщо взагалі вони були спочатку). Цим він кардинально відрізняється від здорової людини, яка бреше лише епізодично і намагається цього не робити без крайньої потреби.

коло

Для розуміння брехні наркомана вам потрібно прийняти той факт, що для всіх людей обман і самообман стає способом самозбереження. Наприклад, ви претендуєте на привабливе місце роботи і чекаєте схвалення вашої кандидатури. Однак зовсім несподівано директор бере на роботу іншу людину, мотивуючи це тим, що його резюме і професійні навички солідніші за ваші. У цій ситуації ви навряд чи визнаєте, що хтось виявився краще вас. Швидше за все, у своїй невдачі ви звинуватити "кумівство", керівника-хабарника, несприятливий збіг обставин — але аж ніяк не самого себе. Завдяки самообману ви не розчаруєтеся в собі і будете далі намагатися йти до успіху. Так що для розуміння того, чому ж бреше наркоман, спочатку розберіться в тонкощах своєї душі — це напевно допоможе вам при подальшому спілкуванні з будь-якою людиною.

* Коментар: редакція не несе відповідальності за зміст і думки, викладені в статтях зі знаком Ⓟ.

Comments   

загрузка...