Субота, Тра 15, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Які бувають види цільової аудиторії?

Четвер, 18 лютого 2021 року

Вивчення власної цільової аудиторії — обов'язкова умова для тих, хто хоче чогось досягти в бізнесі. Психологічні та інші портрети користувачів дозволяють зрозуміти, що потрібно клієнтам, який продукт або яка послуга будуть сприйняті ними з цікавістю, а що в роботі компанії необхідно змінити.

При складанні портрету цільового споживача враховують величезну кількість параметрів. Детально про них написано за посиланням www.interkassa.com/blog/kak-opredelit-celevuyu-auditoriyu-sostavlenie-portreta-klienta — в публікації, що допомагає розібратися з питанням з самого початку. Там ви знайдете методи аналізу цільової аудиторії, різні інструменти, поради. Тут же поговоримо про її види.

цільова аудиторія

Дві основні групи ЦА: b2c і b2b

Принцип поділу аудиторії на b2c (фізичні особи) і b2b (компанії і організації) дає нам дві великі групи.

Аудиторія b2c

Оскільки кінцевим споживачем сегменту є фізична особа, поведінка ЦА сильно залежить від зовнішніх обставин. Підвищений попит з боку людей може викликати штучно сформований інтерес до продукції. А сильний спад покупок може визначатися політичною ситуацією, чутками про чергову кризу. Працювати в цьому сегменті непросто, він вимагає обліку безлічі відомостей, серед яких:

  • стать, вік споживачів;
  • хобі, інтереси;
  • місце проживання;
  • професія (сфера діяльності), фінансове становище;
  • соціальний статус і т. д.

Якщо звернутися до більш дрібного поділу на види ЦА, то в цій групі у нас виявляться різні люди. Це ті, які вже мають намір купити продукт конкретної марки або тільки вибирають з різних пропозицій, а також потенційні покупці, які виражають інтерес до товару, але відкладають покупку.

Велика кількість великих і маленьких груп робить роботу маркетологів складною — потрібні десятки, навіть сотні інструментів роботи, щоб скласти правильний портрет ЦА.

Аудиторія b2b

Аудиторія b2b

Хоч ця частина ринку вважається більш стабільною, оскільки має відношення до компаній і організацій, при складанні портрету цільової аудиторії теж використовують безліч вихідних даних. Завдяки їм виділяються додаткові види ЦА.

Маркетологи враховують вид діяльності організації, чисельність, склад її працівників, особливості продукту або послуг, географічне розташування, можливості інвестування, особливості взаємин з клієнтами. На підставі детального аналізу відбувається складання портрета цільової аудиторії.

Очевидно, що такий напрямок роботи характеризується серйозними труднощами, а почати треба з докладної теоретичної бази, тому що без неї практика неможлива.

Comments   

загрузка...