• Баклажани та сливи: як навчитися вибирати стиглі плоди

  • П'ятниця, 20 липня 2018 року

За зовнішнім виглядом баклажан і слив досить складно визначити їхню стиглість. Про те, як дізнатися, що всередині плід так само добрий, як і зовні, розповідає MNN.

Як вибрати стиглий баклажан

Не багатьом відомо, що з ботанічної точки зору баклажани — це ягоди. А технічно вони є фруктами, хоча майже завжди їх розглядають як овочі. Це просто цікавий факт, про який не зайвим буде пам'ятати, коли вибираєте ідеальний баклажан.

Щоб вибрати стиглі баклажани у продуктовому магазині або на фермерському ринку, дотримуйтеся цих правил:

  • Подивіться на колір. Баклажани бувають різних кольорів; найбільш поширеними є темно- і світло-фіолетові, смугасті та навіть жовті або білі. Але яким би не був колір, дозрілий баклажан не повинен мати нехарактерних для його сорту відтінків. Їхня наявність може вказувати на те, що він ще зелений або навпаки, вже перезрів. Шкурка баклажана повинна бути блискучою. Блякла та зім'ята шкірка може означати, що баклажани зібрано деякий час назад і вони вже несвіжі.
  • Шукайте дефекти. Якщо на баклажані є порізи або вм'ятини — цілком можливо, що всередині він почав гнити.
  • Трохи стисніть. Баклажан не повинен бути м'яким. Якщо його складно стиснути, це означає, що його зірвали до того, як він повністю дозрів. Такі баклажани можуть дозріти, якщо полежать деякий час.
  • Оцініть вагу. Баклажан не повинен бути занадто легким. Якщо він здається легшим, ніж очікується з огляду на габарити, значить, він втратив велику частину вологи і вже не є свіжим.

Як приготувати баклажани?

Зі стиглих баклажанів виходить чудова літня закуска. Найпростіший спосіб — злегка обсмажити скибочки, покласти шматочки помідорів і трохи сиру. Поставити в духовку, доки сир не розплавиться. Зверху можна трохи посипати базиліком, і пікантна страва готова.

Як навчитися вибирати стиглі сливи

Сливи використовують для приготування пирогів, варення та навіть морозива. Стигла слива повинна бути соковитою та солодкою.

  • Подивіться на колір. Більшість слив, які продаються у продуктових магазинах, — темно-червоні/фіолетові або світло-червоні. Яким би не був колір, переконайтеся, що плоди рівномірно забарвлені.
  • Огляньте шкірку. Якщо на ній є плями, м'які місця або порізи, можливо, плід почав гнити всередині. А якщо шкірочка вкрита зморшками, значить слива, напевно, уже втратила свіжість.
  • Тверда слива стане м'якшою, якщо покласти її в паперовий пакет на день або два. Але це ніяк не позначиться на смакових якостях: якщо плоди були незрілими, коли їх зірвали, то смак залишиться кислуватим.
  • Оцініть вагу. Слива повинна бути досить важкою через високий вміст у ній води.

Читайте далі:

Персик і кавун: як навчитися вибирати ці літні ласощі

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...