П'ятниця, Тра 29, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Команда біологів спроектувала абсолютно новий тип рибних ферм, які не створюватимуть проблем жителям прибережних районів

Вівторок, 28 квітня 2020 року

Команда біологів із Гаваїв спроектувала абсолютно новий тип рибних ферм, які не створюватимуть проблем жителям прибережних районів. Це будуть плаваючі ферми у вигляді величезних куль, які вільно дрейфуватимуть водами океану.

Традиційні рибні ферми створюють багато незручностей як для жителів узбереж, так і для морських мешканців: фермерська риба виробляє багато концентрованих відходів, у водойми додають антибіотики та інші речовини, які гублять водорості. Все це підвищує ризик екологічного дисбалансу.

Нова система, запропонована морськими біологами з Kampachi Farms, не має цих негативних факторів. В їхньому проекті Velella Project риба та інші морські мешканці вирощуються у величезній сітчастій сфері з латуні Aquapod діаметром 6,7 м.

Сфера не прив'язана до одного місця, а вільно плаває в океані. Зараз вона тестується в районі Big Island на Гаваях. У той час як сфера дрейфує у водах західного узбережжя на відстані 5-240 км від берега і на глибині 3,6 км, морські біологи на борту бази, пов'язаної з Aquapod, контролюють її пересування та годують рибу. Замість значної кількості рибного борошна і риб'ячого жиру в ферму подається екологічно безпечний корм — соя та інші сільськогосподарські білки.

Система GPS відстежує дрейф судна і передає дані в штаб-квартиру з наземних досліджень. Для коригування курсу двигун судна працює на мінімальних обертах.

«Поки що ми дуже задоволені результатами, — сказав Ніл Ентоні Сімс, генеральний співдиректор компанії. — Риби здорові, добре ростуть, і вони там, де і повинні бути — в океані. Ця технологія має потенціал для новітнього рибництва, що робить її найбезпечнішим виробництвом продуктів харчування на планеті».

За матеріалами: Springwise

Comments   

загрузка...