• Фантастична квіткова кераміка від майстра Хітомі Хосоно

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Четвер, 8 червня 2017 року

Хітомі Хосоно створює дивовижні скульптури, в яких поєднуються красиві природні лінії і деталі. Витончені шаруваті скульптури складаються з безлічі унікальних деталей і виглядають як заморожені квіткові композиції.

Хітомі Хосоно (Hitomi Hosono) народилася в префектурі Гіфу в Японії у 1978 році. У Коледжі мистецтв Канадзава вона вивчала кераміку, після чого вирушила в Designskole (Копенгаген, Данія), щоб пройти курс дизайну кераміки. У Королівському коледжі мистецтв Лондона отримала магістерський ступінь за своєю спеціальністю.

Відтоді працює в Лондоні, Парижі, Нью-Йорку і в Нідерландах. Три роки тому Хітомі була нагороджена призом в Jerford Makers Open в Лондоні. А за рік до цього стала лауреатом премії Saler Jouët Arts Salon.

В чому ж унікальність робіт Хітомі? Вона черпає своє натхнення з краси природи. Її порцелянові скульптури поєднують драматичність сюжету і витонченість деталей.

Квітучі дерева, листя і квіти, побачені в саду, а також дитячі спогади про природу Японії, де її родина тримає невелику рисову ферму, — все це стає ідеями для творінь Хітомі.

Приступаючи до роботи, вона вивчає прожилки листя, їх нерівний край, розшарування пелюсток квітки: «Я дивлюся, я торкаюся, я малюю», — каже Хітомі.

Вона не фотографує природні форми. Замість цього уважно вивчає реальну річ і «зберігає образ підсвідомо. Пам'ять пробуджується, коли я починаю працювати», — каже майстер.

Її техніка схожа на майстерність художника-кераміста XVIII століття Джозайя Уеджвуда, який використовував тонкі керамічні рельєфи або «гілочки» для прикраси поверхні.

З великих експериментів Хітомі з'явилися два нових скульптурних підходи: перший — покрити всю поверхню фігури візерунком у вигляді гілочок, а інший — побудувати об'єкт мистецтва виключно з багатьох шарів, вирізавши кожен модифікованими стоматологічними інструментами, щоб вийшли неймовірно тонкі деталі.

На створення форми йде місяць, ще три тижні — щоб прикріпити листя, і ще потрібно до п'яти місяців, щоб вона висохла. «Терпіння необхідно. Я була б щаслива робити це все життя», — каже Хітомі.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...