ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Бананове листя приходить на зміну пластиковим упаковкам у деяких магазинах (ФОТО)

Велика Епоха
Фото: Bananaleaftechnology.com

Проблему забруднення довкілля пластиковою упаковкою вже обговорено мільйони разів, і про загрозу пластику знають навіть діти. На щастя, існують гарні альтернативи такій упаковці, хоча матеріали-замінники поки не набули широкого поширення. Один із таких матеріалів — бананове листя.

Чому саме воно може стати чудовою заміною упаковці із пластику? Перша причина — доступність. Для вирощування бананів у теплих країнах відведено величезні площі, тому листя з них можна зібрати дуже багато.

Фото: Bananaleaftechnology.com

Друга причина — абсолютна безпека цього матеріалу для природи. Якщо викинути банановий лист, то він швидко розкладеться, як і будь-яке інше листя, травинки, квіти або плоди. В результаті природного розкладання кожен лист перетвориться на добриво.

Фото: Arshad Abdul/facebook.com

Третя причина — великий розмір бананового листа. А це означає, що в нього можна загорнути навіть великий предмет або продукт харчування — наприклад, палицю ковбаси. Звичайно, палиця «Московської», дбайливо загорнута продавцем у лист бананової пальми, виглядатиме досить незвичайно, але це не перекреслює переваги листя як натуральної упаковки.

Фото: Arshad Abdul/facebook.com

Яскраві приклади використання бананового листя для цієї мети можна вже сьогодні побачити в інтернеті. Наприклад, один із користувачів Facebook Аршад Абдул (Індія) опублікував фотографії, на яких зображені продукти харчування, загорнуті в листя банана. Це зовсім не дивина для Азії, адже в багатьох азіатських країнах така природна упаковка є цілком звичною.

Фото: DizonFarms/Instagram

Побачити продукти в банановій обгортці можна і в тайландському супермаркеті Rimping. Треба сказати, що така упаковка виглядає набагато цікавіше та яскравіше, ніж звичайний поліетиленовий пакет чи пластиковий контейнер.

Варто сподіватися, що ідея використання бананового листя як упаковки отримає свій розвиток і в інших країнах. З утилізацією листя не виникне жодних проблем, і будувати для їхньої переробки величезні заводи не доведеться. Відслуживши своє, кожен лист повернеться в землю, не завдавши їй жодної шкоди.

Фото: Bananaleaftechnology.com

Читайте далі:

Молоді перуанці виготовляють посуд з листя бананової пальми