• Китайські солдати знову відкрили вогонь по тибетцям

  • Вівторок, 8 квітня 2008 року
Незважаючи на усесвітній протест і засудження кривавого придушення китайською владою тибетців, у неділю (6 квітня) солдати китайської компартії знову відкрили вогонь по тибетських демонстрантах у провінції Сичуань. У результаті 10 чоловік здобуло вогнепальні поранення, 5 важко поранено. Цю інформацію передало радіо Voice of Tibet Foundation 4 квітня.

У блозі відомої тибетської письменниці Вей Се з'явилася інформація про те, що 6 квітня в монастирі Лінчао, розташованому в повіті Гордзе провінції Сичуань, ченці проводили щорічні збори. Місцева влада направила солдатів і поліцейських у цей монастир, щоб перешкодити проведенню цього великого буддійського заходу. В результаті більше тисячі ченців, місцевих жителів і студентів почала протестувати проти такого грубого втручання влади.

Демонстрація протесту тривала з 12 до 17 години, протестувальники голосно викрикували «Хай живе Далай-лама», «Свободу Тибету», «Нам потрібна свобода», «Дозвольте Далай-ламі повернутися додому» та ін. Щоб придушити акцію протесту, солдати відкрили вогонь по демонстрантах, у результаті вогнепальні поранення здобуло 10 чоловік, із них 5 важко поранено, ще кілька чоловік пропали без вісті. На цей час зовсім немає ніякого зв'язку з цим районом.

Є також інформація про те, що, побоюючись посилення хвилі протестів у повіті Гардзе, починаючи з минулого тижня, китайська компартія направляє туди додаткові загони солдатів. Практично всі місцеві готелі повністю зайняті солдатами. Співробітник одного з готелів сказав кореспондентові радіо «Вільна Азія»: «Наш готель повністю зайнятий солдатами. Вони перебуватимуть тут до вересня, поки не закінчиться Олімпіада».

За повідомленням радіо «Вільна Азія», китайська влада повністю блокує всю інформацію про те, що відбувається в Тибеті та тибетських районах. «Правильною» вважається тільки інформація, передана агентством Сіньхуа (офіційне китайське ЗМІ), вся інша інформації вважається «незаконною».

7 квітня тибетський уряд у вигнанні підтвердив, що кількість убитих у тибетських районах тибетців уже перевищила 150 чоловік.

Версія китайською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...