• WikiLeaks: режим КНР надалі придушуватиме Фалуньгун

  • Вівторок, 10 травня 2011 року
 

Австралійські дипломати в секретних депешах своїм американським колегам повідомили, що діалог Австралії і Китаю про права людини не приносить ніяких результатів, а також, що режим КНР заявив про намір «твердо продовжувати придушувати Фалуньгун».

Цю інформацію повідомила 27 квітня австралійська газета The Sydney Morning Herald з посиланням на сайт WikiLeaks, який оприлюднив численні секретні депеші американських дипломатів.

У повідомленні йдеться, що під час австралійсько-китайських діалогів з прав людини, китайська сторона постійно наполегливо відмовляється визнавати факти порушення прав людини в Китайській Народній Республіці.

Коли представники австралійської влади висловлюють стурбованість правами людини в Китаї, комуністичні чиновники постійно повторюють «свої старі заїжджені фрази» після чого починають задавати питання про права людини в Австралії.

Таким чином, весь діалог не досягає жодних результатів, говориться в розсекреченій депеші.

Згідно з оприлюдненими WikiLeaks документами австралійські дипломати розповіли про стандартну тактику Пекіна на переговорах про права людини: «У першу чергу Хе Яфей (заступник міністра закордонних справ КНР - прим. Ред.) Та інші китайські чиновники починають висміювати австралійську сторону, кажучи:«Ви зовсім не розумієте Китай». Потім кажуть, що інформація, якою володіє Австралія, недостовірна. Після цього китайські представники починають зачитувати довгі беззмістовні доповіді, намагаючись зайняти більшу частину часу, відведеного на діалог».

Під час діалогу китайська сторона також часто займає багато часу на докладні розпитування і критику австралійського уряду, що стосуються порушень прав людини в Австралії, говориться в повідомленні.

У 2009 році під час чергового діалогу з прав людини між двома країнами, китайська сторона успішно домоглася того, щоб під час зустрічі не піднімалася тема про тибетське питання. Коли австралійська сторона висловила критику з приводу численних безпідставних судових вироків і надмірного використання смертної кари в Китаї, китайські представники начисто відкинули все це, а також підкреслили, що влада буде «твердо продовжувати придушувати Фалуньгун».

Фалуньгун - духовна практика, велика популярність якої в 90-х роках в комуністичному Китаї викликала занепокоєння правлячого режиму і була заборонена. В результаті цього мільйони прихильників Фалуньгун в КНР  вже 11 років зазнають арешти, тортури та інші форми репресій.

В одному з раніше оприлюднених WikiLeaks документів говориться, що під час зустрічі Сі Цзіньпіна (у минулому секретаря Комітету КПК і голови Постійного комітету Зборів народних представників провінції Чжецзян, - прим. ред.) та посла США в Китаї Кларка Т. Рандта в травні 2006 року китайський чиновник зізнався що «він та інші чиновники не боялися зустріти під час візиту в США акції протесту, але боялися, що [послідовники Фалуньгун] подадуть на них до суду під час їх перебування на території Штатів». «Вони також боялися наслідків та відповідальності в разі, якщо суд надішле їм повістку», - говориться в документі.

Джерело: Велика Епоха (The Epoch Times)

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...