• Візит китайського чиновника на Тайвань відзначився звинуваченням його в геноциді

  • Четвер, 26 серпня 2010 року
 
Губернатор китайської провінції Гуандун Хуан Хуахуа 22 серпня залишив Тайвань, де він був з офіційним візитом. Чисельні місцевих ЗМІ повідомили про те, що на нього був поданий позов зі звинуваченням у геноциді. Перед відльотом, під час прес-конференції, комуністичний чиновник буквально втік від журналіста, який просив прокоментувати цю ситуацію.

Як ми повідомляли раніше, в день прибуття Хуана на острів, тайванська Асоціація Фалунь Дафа подала у вищу прокуратуру заяву, звинувативши високопосадовця в геноциді і порушенні Міжнародної конвенції про захист прав людини.

Цю інформацію широко розповсюдили ЗМІ, додавши, що численні члени уряду і місцеві депутати, а також правозахисні організації на Тайвані підтримують ці дії у відношенні китайського чиновника.

Хуан прибув до Тайваня у супроводі чиновників провінції Гуандун і кореспондентів китайських ЗМІ, які спеціально приїхали з ним, щоб потім вихваляти його візит на материку.

Практично у всіх туристичних місцях, які вони відвідували, їх зустрічали послідовники Фалуньгун, які підходили до Хуана і намагалися особисто вручити матеріали судового позову на нього. Чиновнику було дуже ніяково за це перед своїми колегами, кореспондентами і тайванськими громадянами, які з цікавістю спостерігали за тим, як він злякано відмовлявся прийняти ці матеріали, упаковані в подарункові коробки.

Перед від'їздом з острова Хуан провів прес-конференцію в приміщенні аеропорту Таоюань. Серед ЗМІ були допущені лише журналісти материкового Китаю і деякі прокомуністичні тайваньські видання. Кореспондентів телеканалу NTD, який часто критикує китайську компартію, на прес-конференцію не пустили охоронці Хуана.

Але навіть і в цьому випадку чиновникові не вдалося уникнути казусу. Після закінчення прес-конференції, в оточенні великої кількості людей Хуан пішов до виходу. У цей час його наздогнав кореспондент місцевої газети і голосно запитав: «У Тайвані вас звинуватили в геноциді. Будь ласка, прокоментуйте це».


Люди навколо нього почали помітно хвилюватися, а сам Хуан різко повернувся і прискорив крок. Кореспондент ще раз буквально прокричав своє питання. Хуан майже вже перейшов на біг. Нервово штовхаючи людей, які йшли попереду, він втиснувся в машину і поїхав до літака. Цю сцену сфотографували багато кореспондентів, які відзначили, що в цей момент у 64-річного Хуана навіть обличчя зблідло і почалася задишка.

За даними Організації з розслідування переслідувань щодо Фалуньгун (WOIPFG), під безпосереднім керівництвом Хуана Хуахуа в місті Гуанчжоу від репресій загинуло, щонайменше, 13 людей, троє залишилися каліками і троє від тортур втратили розум. Задокументовано, що всього за його наказом тортурам піддалося 1966 послідовників Фалуньгун.

Крім цього Хуан стимулював інших чиновників посилити переслідування Фалуньгун, і активно налаштовував проти Фалуньгун громадськість, паплюжили цю духовну практику на зборах і в ЗМІ. Ці його дії призвели до посилення репресивних заходів у Гуанчжоу, де він на той час був мером.

Всього в провінції Гуандун організацією WOIPFG в даний час підтверджено смерть від репресій 1975 послідовників Фалуньгун, а переслідувань зазнали 2430 осіб.

Раніше, в 2005 році на Хуана подали позови до суду з аналогічним звинуваченням прихильники Фалуньгун Канади і США.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...