• Річниця безкровного масового заходу в Китаї: хроніка події

  • Понеділок, 25 квітня 2011 року
 
У день «подій 25 квітня» понад 10 тисяч послідовників духовної практики Фалуньгун прийшли до головного офісу звернень громадян в Пекіні, щоб розповісти про незаконні дії поліції та місцевої влади щодо них. І вони були почуті.

25 квітня 1999 р. більше 10 тисяч послідовників Фалуньгун приїхавши з різних районів Китаю прийшли до Головного відділу звернень громадян, що розташований поряд з головною резиденцією Уряду в Пекіні - Чжуннаньхай, щоб розповісти про випадки побиття і арештів своїх однодумців у м.Тянцзінь, а також поширення наклепу про їх духовну практику в деяких ЗМІ.

На переговори з представниками Фалуньгун вийшов прем'єр-міністр Чжу Жунцзи. У результаті проблема була вирішена й заарештовані напередодні в місті Тяньцзіні послідовники Фалуньгун були звільнені. Після того, як був оголошений результат переговорів, більш 10 тисяч чоловік мирно розійшлися.

Згодом поліцейські, які були направлені для охорони порядку, розповідали, що вони ніколи не бачили такого мирного характеру та порядку під час демонстрацій. Кілька тисяч людей абсолютно спокійно мовчки стояли, не вигукуючи жодних гасел і не розгортаючи ніяких транспарантів. Вони стояли на узбіччі дороги, не заважаючи проходу людей і проїзду автомобілів. Коли вони розійшлися, то після них не залишилося зовсім ніякого сміття, вони підібрали навіть недопалки, кинуті поліцейськими.

Західні ЗМІ широко висвітлили цей безпрецедентний в історії комуністичного Китаю випадок, коли влада прислухалася до народу, замість того, щоб, як звичайно, силою придушити акцію.

Проте це були передчасні висновки, всі надії західного світу щодо змін в КНР завалилися після того, як через три місяці 20 липня, компартія на чолі з Цзян Цземінем прийняла рішення поставити Фалуньгун поза законом, і у всій країні почалися облави і масові арешти її послідовників.

Напередодні цього, готуючи ідеологічне підґрунтя, підконтрольні компартії китайські ЗМІ повідомили, що під час акції 25 квітня послідовники Фалуньгун оточили і заблокували будівлю центрального уряду і таким чином «продемонстрували серйозну загрозу нації та її лідерам».

Самі ж послідовники Фалуньгун говорять, що вони скористалися своїми конституційними правами і приїхали попросити владу забезпечити їм безпечне середовище для своїх занять, в які на той час стали втручатися поліцейські.

Наразі репресії у відношенні до цієї групи людей все ще тривають.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...