• У середовищі суддів запанував жах через присутність адвоката

  • Понеділок, 8 лютого 2010 року
 

Китай. Наприкінці минулого року, коли у суді міста Хелун провінції Цзілінь стало відомо, що в судовій справі за звинуваченням послідовниці Фалуньгун Лі Фенюнь буде присутній її адвокат, судді і прокурор прийшли в жах.

Це був перший випадок у цьому місті, коли адвокат виступив на захист Фалуньгун. Така нечувана для міста подія привернула цілу юрбу глядачів, що викликало ще більшу паніку в середовищі суддів.

Судове засідання було призначене на 9 годину ранку 2 грудня. Люди почали збиратися перед міським будинком суду для участі у відкритому судовому процесі задовго до його початку. За десять років переслідувань, яким піддаються послідовники Фалуньгун не так вже багато адвокатів наважилися виступити в суді на їх захист. У місті Хелун, випадок Лі Фенюнь був першим, що і привернуло увагу людей.

У день засідання міський суд, поліція і агенти «Офісу-610» вжили заходів, щоб народ не підходив занадто близько до будівлі суду, вхід до нього охороняли дружинники з червоними пов'язками. Вони фотографували тих, хто стояв перед воротами суду. Здавалося, що влада хотіла запам'ятати будь-кого, хто прийшов на це судове засідання. Багато поліцейських у цивільному змішалися з натовпом і контролювали, хто і що там говорив.

Хоча судовий процес над Лі Фенюнь був оголошений відкритим, бути присутнім на ньому дозволили тільки 10 вільним слухачам. Те, що відбувалося на суді нам відомо зі слів родичів Лі, що потрапили в це число.

Співробітники суду були в жаху, коли дізналися, що послідовницю Фалуньгун буде захищати адвокат. До початку суду головуючий суддя навіть висунув вимогу, яку втім, ніяк не міг обґрунтувати, щоб захист нічого не говорив про Фалуньгун. Проте обвинувач, у своїй вступній промові відкрито засудив Фалуньгун як незаконний культ.

Захист зажадав від обвинувача надати належні докази цієї заяви. Тоді прокурор замовк і потім продовжив свою промову, говорячи вже про характер і кількість матеріалів з інформацією (про репресії щодо Фалуньгун в країні), яку поширювала Лі. Адвокат одразу попросив обвинувача надати ці матеріали і дозволити присутнім на суді дослідити, чи є їх зміст протизаконним. Обвинувач відмовився від цього, заявивши, що матеріали були знищені. Тоді адвокат заявив, що матеріали викривають переслідування Урядом послідовників Фалуньгун і ніяк не можуть бути поставлені в провину Лі. Крім того, підсудна не порушувала жодного закону, відкрито розповсюджуючи ці матеріали, і тому вони не можуть використовуватися як свідчення проти неї. Обвинувач знову замовк.

Підтверджуючи цю заяву, адвокат сказав: «Лі Фенюнь практикує Фалуньгун. Вона хоче бути здоровою і доброю людиною, це може принести користь суспільству, а не шкоду. Лі розповідала людям про свої духовні переконання й про те, що її переслідують. Вона не порушила жодного закону і не створювала перешкоди законам. Навпаки, послідовники такі як Лі, живуть відповідно до принципів Фалуньгун: Істина, Доброта, Терпіння і хочуть бути хорошими людьми. Вони допомагають людям і проявляють турботу про них, отже, вносять свій внесок на благо суспільства. Лі Фенюнь не винна і повинна бути негайно звільнена».

Лі також сказала на свій захист, що не винна, а справжніми злочинцями є ті, хто переслідує мирних людей. Вона також заявила, що поліцейські із загону державної безпеки міста Хелун катували її.

Після цього адвокат попросив щоб вона впізнала поліцейських, що брали участь в тортурах. Після цієї пропозиції адвоката, присутні на суді агенти «Офісу-610» і поліцейські почали ховати очі, щоб не зустрітися поглядом з Лі.

Всі судове засідання тривало дві з половиною години. У результаті, суддя відклав засідання.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...