• Китайський суддя: немає жодних законів проти Фалуньгун

  • П'ятниця, 20 листопада 2009 року
 

Китай. На слуханні справи щодо послідовниці забороненої китайською компартією духовної практики Фалуньгун Ху Цілі, вислуховуючи численні аргументи адвокатів, суддя ненавмисно погодився з ними, що заняття Фалуньгун є законними.

Родичі Ху розповіли, що на початку серпня ц.р. співробітники «Офісу 610» м. Шуан'яшань провінції Хейлунцзян провів зустріч з працівниками системи правосуддя, і звеліли районному суду визнати Ху Цілі винною і закрити цю справу до 15 вересня.

Суд дозволив лише п'ятьом членам її сім'ї бути присутнім на засіданні. 24 вересня, за день до суду її батько і дочка звернулися до головного судді Гао Чжісінь з проханням видати додаткові дозволи. Гао відмовився зустрічатися з ними.

Ху Цілі підготувала на трьох сторінках заяву про свою невинність. Проте, коли вона прочитала кілька перших речень, суддя перервав її й оголосив: «Читання заяви закінчено». Більше їй слова в суді не надали.

Два адвоката Ху намагалися довести її невинність. Суддя неодноразово переривав їх заяви і навіть сказав: «Більше не виступайте. Ваші доводи вже досить ясні. Не посилайтеся на Конституцію. Це не має ніякого відношення до Конституції».

Адвокати заявили, що відповідно до законодавства КНР духовна практика Фалуньгун у Китаї є законною, і що розмова про Фалуньгун чи розповсюдження матеріалів, пов'язаних із Фалуньгун, не порушує жодних законів. З боку захисту було приведено 9 аргументів, які підтверджують, що в Китаї немає жодного закону, що забороняє бути послідовником Фалуньгун. Один раз суддя автоматично голосно підтвердив: «Так, немає ніяких законів проти Фалуньгун».

Разом з тим, обвинувач не надав до суду жодних доказів. Навіть протокол обшуку був виписаний заднім числом, тому що, коли поліція під виглядом співробітників ЖЕКу увірвалася в квартиру, вони не надали жодних ордерів і почали шукати докази. Коли адвокат сказав, що цей протокол фальшивий, обвинувач не знайшов аргументів і нічого не відповів. В обвинувальному висновку обвинувачем зазначений прокурор Лі Дунцзе. Чоловік, який був присутній на суді як обвинувач, назвався цим ім'ям, однак, це був не він. Коли адвокат повідомив, що ця людина не та за кого себе видає, ніхто проти цього не заперечив, але засідання продовжилося далі.

Врешті-решт суддя відклав засідання і попросив адвокатів одразу підписати розшифровку стенограми. Адвокат відмовився: «Я ще не читав розшифровку стенограми показань свідків. Як же можу її підписати?» Ху Цілі теж не поставила свій підпис.

Коли засідання суду було закінчено, родичі Ху підійшли до судді та її сестра сказала: «Раз вона не винна, як ви самі сказали, звільніть її». 77-літня мати Ху стала на коліна перед суддею і попросила: «Відпустіть мою дочку, вона хороша людина ...». Суддя зовсім не звернув уваги на все це, зібрав документи і пішов.

Родичі Ху заявили, що вони будуть боротися за визнання її невинною.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...