• Після катувань у китайській в'язниці помер колишній інженер

  • Понеділок, 28 вересня 2009 року
 

Китай. Після поганого утримання, побиття і тортур у виправному таборі у інженера Таня І і водночас послідовника духовної практики Фалуньгун, погіршилося здоров'я і почався кістковий туберкульоз. Адміністрація табору відпустила його додому на лікування. 22 вересня 2009 року, через кілька місяців після звільнення, він помер у віці 46 років.

Тань працював інженером у компанії «Чжунте» міста Чунціна. У 1999 році, коли правляча в країні компартія розгорнула масштабну кампанію переслідування прихильників Фалуньгун, його звільнили з роботи.

З того часу він кілька разів піддавався арештам і ув”язненням за свою віру.

Як розповідав Тань, 2 травня 2008 року він з групою робітників повертався на поїзді додому із заробітків. У поїзді почалася перевірка, і поліцейські виявили в його багажі книги Фалуньгун. Йому не дозволили зійти на своїй станції, а відвезли до міста Ханчжоу, де взяли під варту в місцевому центрі затримання.

Троє поліцейських поїхали до нього додому в Чунцін і провели обшук з метою знайти «докази» у вигляді матеріалів Фалуньгун, але нічого не знайшли. Тоді вони пішли до його роботодавця і стали перевіряти договір і банківську картку. Але теж не знайшли нічого, що могло б “обґрунтувати” взяття під варту.

Весь цей час Тань голодував на знак протесту незаконному затриманню. Потім його перевели до виправного табору у провінції Шаньсі. У той час голодування його тривала вже 32 дні.

У таборі його, сильно ослаблого від голодування, били, а потім почали застосовувати насильницьке годування. Виконували цю процедуру не медики, а в'язні-наркомани. Його валили на брудну підлогу, а потім через ніс вставляли в шлунок трубку. Робили вони це дуже грубо. Найчастіше у Таня з носа текла кров.

У листопаді 2008 року в нього розвинувся кістковий туберкульоз, від чого він пересувався з великими труднощами, не міг працювати і також з обтяженням обслуговував себе. Побоюючись, що він може померти, керівництво табору відпустив його додому на лікування.

Здоров'я Таня так і не відновилося, і вранці 22 вересня 2009 року він помер.

За статистикою сайту minghui.org, це вже 81-й послідовник Фалуньгун з міста Чунцін, який загинув від репресій.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...