• Послідовника Фалунь Дафа вбили після декількох днів ув'язнення

  • П'ятниця, 28 серпня 2009 року
 

Інформаційний центр Фалунь Дафа Німеччини отримав інформацію про смерть чоловіка в Північно-Східному Китаї через 16 днів після його арешту співробітниками безпеки. У поширеному центром прес-релізі говориться, що 45-річний Ян Гуйцюань був затриманий за розмову з відвідувачами торгового центру стосовно переслідування Фалуньгун. Через 16 днів, 5 липня 2009 року, його в критичному стані - з синцями та ранами від електрошокерів - доставили до місцевої лікарні, де лікарі констатували смерть.

«Ця безвинна людина була затримана в результаті повсюдного стеження за інакомислячими і через 16 днів після арешту загинула від тортур тих, хто повинен був захищати її. Цей випадок доводить, наскільки небезпечне у цей час становище мільйонів послідовників Фалунь Дафа в Китаї», - говорить представник Інформаційного Центру Фалунь Дафа пані Вальтрауд Hr.

Трагічна смерть пана Яна доводить, що і через рік після Олімпійських Ігор у Пекіні не припинилася загальна жорстока кампанія переслідування послідовників Фалуньгун. Ян Гуйцюань був співробітником підприємства Rongxing Plastics Limited в місті Фусінь провінції Ляонін. Це місто з 782 тис. населення, там ведеться видобуток вугілля. Джерело з Китаю повідомило, що Ян 20 червня 2009 близько 18 години вечора розмовляв з відвідувачами торгового центру про переслідування Фалуньгун, через що й був заарештований співробітниками поліцейського відділу району Хайчжоу. Спочатку його вночі допитували в приміщенні поліцейської дільниці, після чого передали слідчому центру в'язниці Сіньді.

Коли члени сім'ї Яна Гуйцюаня і його роботодавець дізналися про арешт, вони багато разів зверталися в бюро громадської безпеки з проханням про його звільнення. Їхні прохання були відхилені, їм також відмовили у дозволі на побачення. Відомо, що на знак протесту проти незаконного арешту Ян оголосив голодування. Замість надання йому прав, забезпечених законом, наглядачі почали катувати його примусовим годуванням. Зазвичай таке годування проводиться людьми без медичних знань і не завжди має на меті саме нагодувати голодуючого. По суті, воно є смертельними тортурами, коли тому, хто оголосив голодування, вливають їжу через трубку, вставлену в горло чи ніс. Часто замість їжі використовується солона вода або помиї. Це є однією з найпоширеніших причин смерті послідовників Фалуньгун у тюремному ув'язненні.

Внаслідок тортур 5 липня стан здоров'я Яна перебував у критичному стані. Спочатку його привезли до лікарні для чиновників, потім до слідчого відділу в'язниці. Кілька годин по тому його перевели в лікарню для гірничопромисловців міста Фусінь. Там лікарі констатували, що зупинка серця і дихання настали ще до його надходження до лікарні. Смерть настала близько 15 години. Приблизно о 20-ій годині поліція повідомила родині про його смерть.

За повідомленнями з Китаю, тіло загиблого було в синцях на спині й голові. На ногах були сліди ударів, на внутрішній стороні гомілок - сліди електрошокерів.

На сьогоднішній день  в одній лише провінції Ляонін внаслідок тортур з 1999 року загинуло не менше 396 чоловік. І це тільки офіційно визнані випадки, сюди не входять послідовники, які загинули від вилучення внутрішніх органів для продажу. Реальні цифри набагато, набагато більше.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...